Ohutu teatrikülastuse meelespea

Selleks, et Sinu järgmine teatriskäik oleks meeldiv
ja ohutu sündmus nii Sulle kui ka kõigile teistele etendusel viibijatele, palume Sul alates 9. augustist 2021 etendusele tulles olla valmis tõendama (kas digitaalselt või paberkandjal), et oled kas:

  • vaktsineerimiskuuri läbinud (kuni 1 aasta peale vaktsineerimise lõppu)
või
  • COVID-19 haiguse läbi põdenud (kuni 6 kuud peale läbipõdemist)
või
  • negatiivse testitulemusega ( PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi enne etendusel osalemist, antigeeni kiirtest mitte rohkem kui 48 tundi enne etendusel osalemist).
Sujuvaks etendusealale sisenemiseks on vajalik, et teatrikülastaja on patsiendiportaalis eelnevalt loonud COVID-19 immuniseerimise tõendi, COVID läbipõdemise tõendi või COVID testi tõendi, mille ehtsust ja kehtivust kontrollitakse tõendil oleva QR-koodiga spetsiaalse veebirakenduse abil.

Nakkusohutust ei pea tõendama alla 18-aastane isik. See tähendab, et ta ei pea esitama tõendit negatiivse COVID-19 testi kohta, samuti ei nõuta talt tõendit vaktsineerituse või COVID-19 läbipõdemise kohta.

Teatrietendusele tulles veendu, et Sul on kaasas teatripilet, üks eespool välja toodud COVID tõenditest ja isikut tõendav dokument.
Haigustunnuste ilmnemisel jää palun koju ja lükka oma teatrielamus tervise taastumiseni edasi!

NB! Antigeeni kiirtesti on võimalik teha Ülejõe Apteegis, mis asub aadressil Jannseni 7a, Pärnus. Kiirtesti maksumus on 15 eurot ja selle tulemusel väljastatakse 48 tundi kehtiv digitaalne sertifikaat.
Endla teatrikülastajale on eesseisva etenduse pileti ettenäitamisel kiirtest soodushinnaga 12 eurot
Kiirtesti on apteegis võimalik teha elava järjekorra alusel tööpäeviti:

E - R 15.00 - 19.00 ja L 10.00 - 14.00


Terviseteenuse osutaja OÜ Tõstamaa. Tervisekeskus tegevusluba L 04703.


NB! Samuti pakub Endla Teater koostöös  Confido`ga pileti ostnud teatrikülastajale võimalust teha antigeeni kiirtesti külalisele sobivas testimispunktis üle Eesti (NB testi ei ole võimalik teha ja sooduskoodi rakendada kiirkliinikutes). Pärnus asub testimispunkt Port Arturi 1 keskuses. 48 tundi kehtivat kiirtesti on võimalik teha soodushinnaga 17 eurot, kui kasutada sooduskoodi PIMEVALGE. Kood kehtib kuni 01.11.2021.

Antigeeni kiirtestile saab sobivas testimispunktis aja broneerida siin.

NB! Antigeeni kiirtesti on võimalik teha Port Arturi Apotheka Apteegis, mis asub aadressil Lai tn 11, Pärnus. Kiirtesti maksumus on 20 eurot ja selle tulemusel väljastatakse 48 tundi kehtiv digitaalne sertifikaat. Testile aja saab broneerida siin.

NB! Antigeeni kiirtesti on võimalik teha Pärnu Maksimarketi Südameapteegis, mis asub aadressil Haapsalu mnt 43, Papsaare küla, Pärnumaa. Kiirtesti maksumus on 21 eurot ja selle tulemusel väljastatakse 48 tundi kehtiv digitaalne sertifikaat. Vajalik eelregistreerimine kodulehe kaudu. Testile aja saab broneerida siin.

Juhiseid täiendatakse jooksvalt vastavalt Vabariigi Valitsuse otsustele. Tegeleme optimaalsemate testimislahenduste leidmisega, mida etenduste külastajaile pakkuda.
Üldised reeglid:

  • Et tagada võimalikult kontaktivaba, minimaalsete järjekordadega ja turvaline teatrikülastus, toimub piletite ja nakkusohtu välistavate tõendite kontrollimine etendusealale sisenemisel. Etenduspaik on avatud 1 tund enne etenduse algust. Saali pääseb 30 minutit enne etenduse algust.
  • Palume hoida teistega turvalist vahemaad ja liikuda hajutatult, välja arvatud juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole mõistlikult võimalik tagada. Samuti palume pesta või desinfitseerida käsi, selleks on igas etenduspaigas loodud võimalused.
  • Puhastame ruume enne iga etendust.
  • Saalide täituvusel ja liikumise hajutatusel lähtub teater Vabariigi Valitsuse kehtestatud nõuetest.