COVID info

Visit Pärnu poolt välja antud märgisega “Siin on COVID-19 turvaline” kinnitame, et järgime meie tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid, hoiame end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aitame külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid.

Selleks, et Sinu järgmine teatriskäik oleks meeldiv ja ohutu sündmus nii Sulle kui ka kõigile teistele etendusel viibijatele, palume Sul alates 25. oktoobrist 2021 etendusele tulles olla valmis tõendama (kas digitaalselt või paberkandjal), et oled kas:

  • vaktsineerimiskuuri läbinud (kuni 1 aasta peale vaktsineerimise lõppu)
või
  • COVID-19 haiguse läbi põdenud (kuni 6 kuud peale läbipõdemist)

Sujuvaks etendusealale sisenemiseks on vajalik, et teatrikülastaja on patsiendiportaalis eelnevalt loonud COVID-19 immuniseerimise tõendi või COVID läbipõdemise tõendi, mille ehtsust ja kehtivust kontrollitakse tõendil oleva QR-koodiga spetsiaalse veebirakenduse abil.

Alates 29. oktoobrist 2021 peavad kõik 12-aastased ja vanemad teatrikülastajad kandma maski

Alates 1. novembrist 2021 peavad 12-17-aastased noored teatri külastamisel esitama tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta või tõendi tervishoiuteenuse osutaja poolt tehtud PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse kohta. 

Endla Teater teeb koostööd SYNLAB testimispunktidega ja pakub seeläbi kõigile 12-17 aastastele noortele, kel on teatripilet olemas, võimalust teha PCR test 5 euro eest. Toetamaks kultuurielu säilimist keerulisel koroonaajal katab ülejäänud analüüsi kulu SYNLAB. Soodustingimustel testimisvõimaluse kohta loe lähemalt siit.PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ja antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel või tegevuses osalemist. Lisaks tervishoiuteenuse osutaja tehtud testile kehtib ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemus.

Teatrietendusele tulles veendu, et Sul on kaasas teatripilet, üks eespool välja toodud COVID tõenditest, isikut tõendav dokument ja mask.

Haigustunnuste ilmnemisel jää palun koju ja lükka oma teatrielamus tervise taastumiseni edasi!
Juhiseid täiendatakse jooksvalt vastavalt Vabariigi Valitsuse otsustele. 
Üldised reeglid:

  • Et tagada võimalikult kontaktivaba, minimaalsete järjekordadega ja turvaline teatrikülastus, toimub piletite ja nakkusohtu välistavate tõendite kontrollimine etendusealale sisenemisel. Etenduspaik on avatud 1 tund enne etenduse algust. Saali pääseb 30 minutit enne etenduse algust.
  • Palume hoida teistega turvalist vahemaad ja liikuda hajutatult, välja arvatud juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole mõistlikult võimalik tagada. Samuti palume pesta või desinfitseerida käsi, selleks on igas etenduspaigas loodud võimalused.
  • Puhastame ruume enne iga etendust.
  • Saalide täituvusel ja liikumise hajutatusel lähtub teater Vabariigi Valitsuse kehtestatud nõuetest.