Lavakujundus

Lavakujunduse õpitoas mõeldakse, mida on lisaks näitlejale üldse vaja, et teatrit teha. 5-6 liikmelistes rühmades leitakse ühisele loole kujundusideed, tehakse visandid ning valmistatakse lavamakett.

Sihtgrupp: III kooliaste ja gümnaasium

Kestus: 90 min

Rühma suurus: üks klass

Vahendid: liimid, käsitöö- ja loodusmaterjalid (sh taaskasutusmaterjalid), erinevad paberid ja papid, viltpliiatsid. Kõik vahendid on korraldaja poolt. Valminud maketi saab osaleja kaasa võtta.

Juhendaja: Liina Unt

Toimumisajad: neljapäev, reede

Eesmärk:
Vastavalt oma kooliastmele oskab õpilane kujundada mahulist ja ruumilist vormi; kasutada erinevaid materjale ja tehnikaid; luua seoseid teksti, pildi ja ruumi vahel; töötada mõõtkavaga, mõtestada disainiprotsessi erinevaid etappe. Õpituba aitab omandada õpi- ja suhtluspädevust, koostööoskust, arendab käelisi oskusi ning ilumeelt.

Õpitoa sisu:
  • Sissejuhatus. Lavakujunduse roll teatris, kunstniku tööprotsess. Kokkulepitud loo alusel lähteülesande püstitamine
  • Ideede arendamine, visandamine
  • Maketi valmistamine
  • Makettide esitlemine ja arutelu

Rühma suurus sõltub teatri ruumide suurusest. Üsna vabalt saab Endla ruumides toimetada u 24 õpilast. Kui klass on palju suurem, siis leiame lahenduse.

Selleks, et juhendaja saaks keskenduda uute oskuste õpetamisele ja loovusele, palume, et igal rühmal oleks kaasas vähemalt üks õpetaja, kes aitab korda hoida.