Aasta lõpuni toimuvate etenduste piletid nüüd müügil!

Et ka suvised Pärnu külalised Endla Teatri repertuaarist osa saaksid, alustame sügishooaega juba augusti teises pooles. 109. hooaja esimene etendus toimub 23. augustil, kui saab nautida romantilist komöödiat „Tantsutund“. See on lugu ühest ebatavalisest suhtest ja armastuse tervendavast jõust, mis seab uude valgusse nii mõndagi sellest, mida me oleme harjunud „normaalseks“ pidama. Samal nädalavahetusel etenduvad veel ka igihaljas komöödia „Vedelvorst“ ja Endla publikulemmik 2015 „Kõik naistest“.

109. hooaja esimene uuslavastus on 5. oktoobril Endla Küünis esietenduv draama „Daamid“ (lavastaja Enn Keerd). Läti teatriauhindadel 2016. aasta parima algupärase näidendi preemia võitnud „Daamid“ toob vaatajate ette ühe ebatavalise õhtu kolme täiesti tavalise naise elus. Lavastuses mängivad Lii Tedre, Karin Tammaru ja Jane Napp.

Endla Teatri sünnipäeval, 23. oktoobril esietendub Suures saalis ajalooline komöödia „Pidusöök“ (lavastaja Kinoteater: Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik). Mis juhtub, kui kokku saavad kuus pohmeluses vaevlevat Vana-Kreeka meest? Nad hakkavad veini jooma ja armastusest rääkima. Lavastuses mängivad Sepo Seeman, Märt Avandi, Ago Anderson, Sander Rebane, Sten Karpov, Meelis Rämmeld ja Carmen Mikiver.

Novembri alguses esietendub Küünis Henrik Ibseni maailmakuulus draama „Kummitused“ (lavastaja Ingomar Vihmar). Leskproua Helene Alvingu minevikku maetud saladused ning kõneldud ja kõnelemata valed tulevad kummitustena tagasi ning nõuavad oma osa ka Helene ja tema poja Osvaldi tulevikust. Lavastuses mängivad Kleer Maibaum-Vihmar, Fatme Helge Leevald, Nils Mattias Steinberg, Tambet Seling ja Priit Loog.

Detsembris esietendub nii nooremate kui vanemate teatrisõprade rõõmuks Joel Chandler Harrise legendaarne „Onu Remuse jutte“ (lavastaja Peep Maasik). Lavastuses mängivad Meelis Rämmeld, Sten Karpov, Carmen Mikiver, Jane Napp, Karin Tammaru, Ireen Kennik ja Kadri Rämmeld.

Publiku soovil on mängukavas tagasi ka romantika/komöödia/draama „Surmatants“, et anda veel viis viimast etendust: 14. ja 15. oktoobril Vaba Lava Telliskivi Loomelinnakus ning 24. oktoobril, 14 novembril ja 13. detsembril Endla Küünis. Lavastuses mängivad Kleer Maibaum-Vihmar, Priit Loog ja Ingomar Vihmar.

Müügil on 23. augustist kuni 29. detsembrini toimuvate etenduste piletid, mida saab osta Piletimaailmast. Tule teatrisse!

(Uudist illustreerib lavastuse "Pidusöök" plakatifoto, fotol Meelis Rämmeld ja Sepo Seeman. Fotograaf Siim Vahur.)