Endla kultuurihuvi uuring

Endla Teater on koostöös Pärnu Kolledžiga, läbi viimas kultuurihuvi uuringut, mille eesmärk on välja selgitada, milline on eestimaalaste kultuuritarbimine, kuidas selleni jõutakse ning millised on üldse inimeste eelistatuimad vaba aja sisustamise viisid ja valikud. Uuringus on oodatud osalema kõik inimesed, olenemata sellest, millised on nende kokkupuuted teatriga. 
Kultuurihuvi kaardistamise küsitlust, millele vastamiseks kulub vaid 5-10 minutit, viiakse online kanalis läbi perioodil 14.03 – 31.03. Samas ajavahemikus saab uuringus osaleda ka teatris kohapeal paberankeeti täites. Küsitluses oma tagasisidet jaganud osalevad loosis, mille raames on võimalus võita eksklusiivseid kutseid esietendustele koos tervituslauaga teatrikohvikus ja transferteenusega, mida toetab Amserv. Samuti loosib teater välja pileteid Endla Teatri etendustele mujal Eestis. Loosimine toimub 3. aprillil ja võitjatega võetakse ühendust.

Uuringus on oodatud osalema nii teatrilembesed, aga ka teatris harva või üldse mitte käivad inimesed – viimaste eelistused ja valikud on teatrile samuti väga oluline teave.

Iga teatrile jäetud tagasiside annab vajaliku sisendi selleks, et edaspidi saaksime sihte seades ka Sind kõnetavate teemadega tegeleda ning pakkuda mitmekülgsemaid kultuurikogemusi erinevate huvidega inimestele. Läbi mitmekülgsete kultuurikogemuste hoiame ka oma emakeelt ja panustame väljendusrikka sõnavara säilimisse.

Kultuurihuvi uuring on leitav siit.

(Uudist illustreerib foto lavastusest "15 meetrit vasakule". Fotograaf Siim Vahur.)