Endla sügishooaja piletid nüüd müügil!

Endla Teater lõpetas suvehooaja eile, 5. augustil „Vedelvorsti“ etendusega. Kahe kuu vältel toimusid nii tavarepertuaari etendused teatrimajas kui ääretult populaarse suvelavastuse „Säärase mulgi ehk Sada vakka tangusoola“ etendused Koidula muuseumi aias. Nüüd valmistutakse aga sügishooajaks ning tänasest on võimalik osta pileteid kõigile Endla Teatri kuni 29. detsembrini toimuvatele etendustele, sealhulgas ka uuslavastustele „Märter“, „Elu ja armastus“ ja „Doktor Dolittle“ ning viie lavastuse viimastele etendustele. Kuna teater on augusti lõpuni puhkusel, toimub piletimüük ainult läbi Piletimaailma ja Piletilevi.

13. oktoobril esietendub draama „Märter“ (lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja Ervin Õunapuu). Üksikemaga kasvanud Benjamin on esmapilgul täiesti tavaline teismeline, kes aga keeldub ühtäkki ujumistunnis osalemisest. Õpetajad peavad seda teismelise kapriisiks, ema kahtlustab narkootikume ja omal moel on mõlemal õigus – Benjamin on leidnud Jumala. Lõbusast pahaendeliseks arenev „Märter“ uurib, kui kaugele ulatub meie tolerants kokkupuutel ekstremismiga. Laval Sander Rebane, Ireen Kennik, Birgit Landberg (Must Kast), Priit Loog, Lauri Mäesepp, Meelis Rämmeld, Tambet Seling ja Karin Tammaru.

3. novembril esietendub draama „Elu ja armastus“ (lavastaja Aare Toikka). Irma Vainu on üheksateistkümnendat eluaastat käiv neiu, kes on äsja oma kodualevikus gümnaasiumi lõpetanud ja nii head lõputunnistust kui temal polnud mitte kellelgi. Kuigi Kalmu Eedi pakub Irmale oma südant, sõidab Irma sellegipoolest linna, et õppida ja haritud naiseks saada. Seal kohtub ta aga Rudolf Ikkaga ... Laval Saara Nüganen, Märt Avandi, Ott Raidmets, Carmen Mikiver, Fatme Helge Leevald, Kadri Rämmeld ja Ago Anderson.

12. detsembril esietendub seikluslik lastelavastus „Doktor Dolittle“ (lavastaja Oleg Titov). Doktor John Dolittle on auväärne ja lugupeetud arst, kes armastab väga loomi. Kuna aga terve tema kodu on neid täis, siis lõpetavad patsiendid doktor Dolittle'i juures käimise. Õigupoolest sobib see doktorile üsna hästi, sest nüüd algab seiklus, mille käigus satuvad loomade keelt oskav doktor ning tema karvased ja sulelised sõbrad nii Hispaania härjavõitlusareenile kui kaugel lõunameres asuvale Ämmalahvi saarele. Laval Tambet Seling, Ireen Kennik, Priit Loog, Lauri Mäesepp, Jane Napp, Meelis Rämmeld, Karin Tammaru ja Nils Mattias Steinberg.

Sel sügisel on viimane võimalus näha muusikalist koguperelavastust „Alice Imedemaal“ ja dokumentaallavastust eestlusest „45 339 km² raba“ (algupärase dramaturgia auhind 2017). Mängupuhkusele lähevad draama „Tramm nimega Iha“ (Endla publikulemmik 2016), romantiline komöödia „Peaaegu armastus“ ja [komeedia del norte] „Pulli kirves“, mille 108. hooaja ainukesed etendused toimuvad septembris ja oktoobris.

(Uudist illustreerib foto lavastusest "Tramm nimega Iha" – fotol Märt Avandi ja Kleer Maibaum-Vihmar. Foto autor Gabriela Liivamägi.)