Endla Teatri 2019. aasta vaadatuim lavastus oli „Elu ja armastus“

2019. aasta jooksul andis Endla Teater 326 etendust, mida külastati 91 889 korda. Lisaks sellele käidi Teatrikinos, Jazzklubis ja Teatrigaleriis. Korraldasime ka 73 teatribussireisi erinevatele Eesti teatrite etendustele, millest võttis osa umbes 4000 inimest.

Kõige rohkem külastusi - 14542 - kogus eelmisel aastal publikulemmikuks valitud A. H. Tammsaare romaani põhjal kirjutatud Andrus Kivirähki draama „Elu ja armastus“ (lavastaja Aare Toikka), mille peaosalisi Irma Vainut ja Rudolf Ikkat kehastavad Saara Nüganen ning Märt Avandi. Väga populaarsed olid ka Jarek Kasari muusikal „Oliver Twist“ (lavastaja Peep Maasik) ning William Shakespeare’i komöödia „Windsori lõbusad naised“ (lavastaja Ingomar Vihmar), millest esimest külastati 8500 ning teist 8429 korda.

Endla black boxis ehk Küünis osutusid 2019. aastal kõige vaadatumaks lavastaja Enn Keerdi lavastused. Kõige populaarsem oli 2906 külastusega Moritz Rinke stseenid kahest abielust „Me armastame ja ei tea midagi“, millele järgnesid 2445 külastusega Justīne Kļava draama „Daamid“ ja 2181 külastusega Mark St Germaini romantiline komöödia „Tantsutund“.

Aasta lõpul jagati Endlas ka traditsioonilisi kolleegipreemiaid. Teatripere 2019. aasta lemmik naisnäitleja on Carmen Mikiver, meesnäitleja Priit Loog, lavastaja Kinoteater (Henrik Kalmet, Paavo Piik ja Paul Piik) ning kunstnik-kujundaja Arthur Arula. Parimaks etendust ettevalmistavaks ja teenindavaks tehniliseks töötajaks valisid kolleegid butafoor-dekoraatori Kaido Torni, aasta korraldajaks trupijuhi Aigi Veski ning parimateks teenindajateks kassapidaja Siret Ruusi ja kohvikuteenindaja Marek Kruglovi. 2019. aasta tegijaks kuulutati näitleja Priit Loog.

2019. aasta kõige hõivatum naisnäitleja oli Carmen Mikiver, kes andis aasta jooksul 130 etendust, ning kõige hõivatum meesnäitleja Ago Anderson, kes andis aasta jooksul 113 etendust. Teater on tänulik kogu töö ja panuse eest!


(Uudist illustreerib foto lavastusest „Elu ja armastus“, fotol Saara Nüganen ja Märt Avandi. Fotograaf Mats Õun.)