„Kõik naistest“ etendub 100. korda

2. detsembril toimub Endla Teatri Küünis südamliku komöödia „Kõik naistest“ 100. etendus. Lavastus esietendus 20. veebruaril 2015 ning samal aastal valiti see ka Endla publikulemmikuks.
„See on iga trupi ja lavastaja jaoks väga eriline sündmus, kui jõutakse nii kõrge etenduste arvuni. Selline tunne, nagu oleks maratonijooksu võitnud. Mitte et teater oleks sport ja et see oleks finiš, aga see on tõeliselt märkimisväärne innustus edaspidiseks. Aitäh publik, et olete meid nii palju armastanud!“ rõõmustab lavastaja Kaili Viidas.

„Kõik naistest“ on eluline, lõbus ja üllatusi pakkuv lavastus, kus kolm näitlejannat kehastavad viitteist tegelaskuju ja toovad vaatajani viis omavahel põimunud lugu. Kõigil naistel alates lasteaiatüdrukutest kuni soliidses eas prouadeni vanadekodus on kõrged väärtushinnangud ja selge maailmapilt. Paraku takistavad elu pisiasjad neil ideaalide järgi elamast. Armastust ei ole vihkamiseta, sõprust konkurentsita, vabadust sõltuvuseta ega andestamist reetmiseta. Sõbralikult enesekriitiline lugu naiseks olemisest toob samaaegselt silmanurka pisara ja suule naeratuse.

„Kõik naistest“ autor Miro Gavran on tänapäeva üks populaarsemaid Horvaatia kirjanikke, kelle mitmekülgse loomingu hulka kuulub ligikaudu 40 näidendit. Teksti tõlkis Hendrik Lindepuu, lavastuse kunstnik ja lavastaja on Kaili Viidas, valguskunstnik Karmen Tellisaar, muusikaline kujundaja Janek Vlassov ning lauluõpetaja Toomas Voll. Lavastuses mängivad Carmen Mikiver, Karin Tammaru, Liina Tennosaar ja Jaanus Mehikas.

Järgmised etendused toimuvad 29. detsembril, 19. jaanuaril ning 9. ja 11. veebruaril Endla Küünis. Piletid on müügil Endla Teatri kassasPiletimaailmas ja Piletilevis.

(Uudist illustreerib foto lavastusest „Kõik naistest“, fotograaf Mats Õun.)