Esietendub lastelavastus „Onu Remuse jutte“

11. detsembril kell 11.00 esietendub Endla Teatri Suures saalis lastelavastus „Onu Remuse jutte“, mille autor on Joel Chandler Harris, dramatiseerija Urmas Lennuk ning lavastaja Peep Maasik

Sellest saab lustlik kohtumine Rebase- ja Jänkuonu, Opossumi, Kilpkonnapreili ja paljude teiste metsaloomadega ning küllap selgub seegi, millised loomateod väärivad Mägraemanda keedetud koorekompvekke, milliste puhul aga võib Karuemandalt pragada saada.

„Kindlasti ei ole see lavastus ainult lastele,“ täpsustab lavastaja Peep Maasik. „Ma arvan, et küllalt palju nostalgilist on meie lavastuses ka lapsevanematele. Sealjuures loodan ma, et ka tänased lapsed saavad siit endale kaasa positiivse pisiku, mille nimeks on „Onu Remuse jutte“ ning kannavad seda põlvest põlve edasi.“

Lastelavastuse kunstnik on Jaanus Laagriküll, valguskunstnik Ivar Piterskihh, muusikaline kujundaja Kaarel Kuusk ja koreograaf Egely Pruuli. Alusteose tõlkis Valter Rummel. Lavastuses mängivad Meelis Rämmeld, Sten Karpov, Carmen Mikiver, Jane Napp, Ireen Kennik, Kadri Rämmeld ja Ando Loosaar.

Järgmised etendused toimuvad 12.–14. ja 16.–21. detsembril, 18. jaanuaril, 29. veebruaril ning 14. märtsil Endla Teatri Suures saalis. Väljasõiduetendused toimuvad 13. jaanuaril Ugala Teatris, 15. jaanuaril Haapsalu Kultuurikeskuses, 22. jaanuaril Rakvere Teatris ning 3. veebruaril Rahvusooperis Estonia. Piletid on müügil Endla kassas, Piletimaailmas ja osaliselt ka Piletilevis.


(Uudist illustreerib foto lavastusest „Onu Remuse jutte“, foto esiplaanil Sten Karpov, tagaplaanil Jane Napp ja Ireen Kennik. Fotograaf Priit Loog.)