Esietendub mõrvakomöödia „Hotell laibaga“

7. märtsil 2020 esietendub Endla Teatri Suures saalis mõrvakomöödia „Hotell laibaga“, mille autoriteks on kaheksa tuntud saksa krimikirjanikku, kes selle mõrvakomöödia 2018. aasta suvel kaheksapäevases loomelaagris välja mõtlesid ja üheskoos kirja panid. Sama meetodiga on nad varem loonud kaks kriminaalromaani.
Mõrvarite eneseabigrupi viis liiget – endine baaridaam Pretty (Carita Vaikjärv), koleeriline kokk Horst (Priit Loog), idealistlik Jayashree (Fatme Helge Leevald), koristamisraevus Ingolf (Tambet Seling) ja hajevil Tädike (Helene Vannari) – sööstavad oma elu suurimasse seiklusse. Nad avavad hotelli Õnnelik Viis, millele loodavad hotelliliidult saada viis tärni. Avamisärevusele lisab vürtsi tõsiasi, et hotelli esimesteks külastajateks on eneseabigrupi endine psühholoog (Kadri Rämmeld) ja tema abikaasa (Indrek Taalmaa), aga tõeliselt läheb olukord üle käte siis, kui tärnide arvu üle otsustava inspektori (Ireen Kennik) saabudes avastatakse fuajeest laip. Järgneb tempokas peitusemäng, kus igaüks on mõrvarina kahtluse all, kuid ühise eesmärgi nimel tuleb siiski kokku hoida!

„Mulle tundub, et mõneks nädalaks oma loomingulised jõud ühendanud kaheksal krimikirjanikul on õnnestunud luua üsna teravmeelne näidend, kus huumor ja põnevus on heas vahekorras,“ räägib lavastaja Enn Keerd. „Sümpaatseks teeb selle loo ka asjaolu, et tegelaste tuumiku moodustavad sarimõrvarid osutuvad lähemal tutvumisel mitte kalestunud tapjateks, vaid toredateks ja südamlikeks inimesteks, kes on sunnitud pidama pidevat võitlust neid tapmiseni viinud emotsionaalsete häiretega. Kohtume nendega hetkel, kui teraapia on läbitud ja nad teevad julgeid tulevikuplaane, mille hulka kuulub ka ühine hotellipidamine. Kuid ka elul on omad plaanid ning ikka ja jälle satuvad meie kangelased olukordadesse, milles on nii kerge enese üle kontrolli kaotada ja jälle tapjaks saada.“

Mõrvakomöödia „Hotell laibaga“ tõlkija on Anne-Ly Sova, lavastaja Enn Keerd, kunstnik Liina Unt, valguskunstnik Margus Vaigur ja muusikaline kujundaja Feliks Kütt. Järgmised etendused toimuvad 11., 19. ja 24. märtsil, 3., 4., 9. ja 23. aprillil ning 21. ja 22. mail Endla Teatri Suures saalis. Külalisetendused toimuvad 20. aprillil Eesti Draamateatris, 27. aprillil Ugala Teatris, 4. mail Haapsalu Kultuurikeskuses ning 11. mail Paide Muusika- ja Teatrimajas.  Piletid on müügil Endla Teatri kassas, Piletimaailmas ja Piletilevis

(Uudist illustreerib foto lavastusest „Hotell laibaga“, fotol vasakult Indrek Taalmaa, Priit Loog ja Fatme Helge Leevald. Fotograaf Mats Õun.)