Esietendub noortestuudio sürreaalne komöödia „Elvis oli kapis“

22. veebruaril esietendub Endla Teatri Ärklisaalis Endla Noortestuudio sürreaalne komöödia „Elvis oli kapis“, mille lavastaja on Ingomar Vihmar, autor Urmas Vadi ja helikujundaja on Grete Kivikas.

Kas suudad ette kujutada hommikut, mil lähed tööle, astud uksest sisse ja avastad, et kõik on kadunud – pastakad, telefonid, printerid, terve kontor koos kolleegidega ... Kadunud on ka su enda nimi ja identiteet, sa ei mäleta oma muresid ega rõõme, sa ei mäleta midagi! Kõik on kadunud nagu vits vette ning ainus, mida sa tead, on see, et sinu käes on pooleldi kasutatud karp juuksevahaga ja sinu ees seisavad kolm Elvist.

Endla Ärklisaalis lahtihargnevas loos põrkuvad sellise situatsiooniga kaksteist noort inimest, kaksteist pealtnäha täiesti erinevat isiksust, kel kõigil on väljaspool seda ruumi oma elud, oma tunded, oma lood. Aga siin – teatris – on nad koos, siin on nad kõik Elvised. Elvised, kes seisavad silmitsi küsimuste ja vastuste, otsimiste ja leidmistega. Silmitsi Elvise ja iseendaga. Tule ka sina ja unusta, kaota ning leia end koos nendega!

Endla Noortestuudio alustas tegevust 2004. aasta sügisel. Selle esimesteks juhendajateks olid näitleja Piret Rauk ja näitleja ning lavastaja Enn Keerd. Pärast Pireti suundumist Kuressaare Linnateatrisse jätkas juhendamist Enn Keerd. Alates 2015. aastast on noortestuudio juhendajaks Endla Teatri loominguline juht Ingomar Vihmar. Stuudio eesmärgiks on noortele teatriõpetuse andmine ja igal aastal ühe noortelavastuse Endla lavale toomine.

Lavastuses mängivad Mairo Kasemaa, Kerlin Kiveste, Grete Kivikas, Sigre Kodasma, Alyssa Lõo, Emilie Olsen, Anna-Maria Pink, Jaanika Rohtla, Gerita Sein, Elina Soosaar, Silver Teearu ja Rainis Vesik. Etendused toimuvad 22., 23. veebruaril, 12., 14., 19., 20., 26., 28. märtsil ja 2., 3., 4. aprillil kell 19 Endla Teatri Ärklisaalis.


(Uudist illustreerib foto lavastusest „Elvis oli kapis“. Fotograaf Danel Rinaldo.)