Hooaja lõpuni toimuvate etenduste piletid nüüd müügil

Müügil on kuni hooaja lõpuni toimuvate Endla Teatri etenduste piletid, sealhulgas uuslavastused „Noor jää“, „Issanda loomaaed“ ja „Suvitajad“.

5. märtsil esietendub Endla Suures saalis armastuslugu „Noor jää“ (lavastaja Kaili Viidas). „Noor jää“ on psühholoogiline sisevaatlus ühe väikese kogukonna elust ja tegemistest. Loo sündmustik kulgeb maalilises maamõisas, mesitarude vahel. Valdholmid on mesinikud. Amet on liikunud põlvest põlve, aegade hämarusest, kuni hetkeni, mil kaua kestnud harmooniasse tekivad mõrad. Mehe ja tema võõrastütre vastastikune kiindumus areneb millekski enamaks: kireks, armastuseks, lammutades hingetu loodusjõuna enese ümber kõik, mis näis vankumatu ja igavene.

2. aprillil esietendub Endla Küünis dokumentaalfantastika „Issanda loomaaed“ (lavastaja Laura Jaanhold), mis on lugu religioossetest inimestest. Kes need inimesed on ja kuidas nad on oma usuni jõudnud, millist elu nad elavad, missugusena näevad oma kohta ühiskonnas ja tajuvad suhtumist endasse. Neid vaadeldes loodame õppida midagi ka enda kohta.

14. mail esietendub Maksim Gorki „Suvitajad“ (lavastaja Ingomar Vihmar), kus seltskond suveks maale sõitnud inimesi püüab läbi vallutuste ja vestluste, arutluste ja armastamise, lõbutsemise ja laulude vabaneda püsivast enesega rahulolematuse tundest ning muuta seeläbi maailma endi jaoks paremaks paigaks. Vihmari sõnul on tegu vapustava näidendiga, milles autor on ära tabanud midagi inimeseks olemisele igiomast ning mis on ühteaegu nii koomiline kui traagiline.