„Rocco ja tema vennad“ otsib noort osatäitjat

Kui sa oled 11-15 aastane Pärnumaa poiss, sulle meeldib esineda, oled täis tõsist pealehakkamist, sa ei karda tähelepanu, oled valmis proovima midagi uut ja soovid end proovile panna, siis just sina võid olla see, keda otsime. Ootame sinult julgust, töökust ja sportlikkust ning vastu pakume põnevat kogemust osaleda koos professionaalsete näitlejatega igapäevases teatritöös.

Casting toimub 12. novembril Endla Teatris eelregistreerimise alusel. Registreerumisel on vajalik saata osalejast 1 täispikkuses ja 1 portreefoto (NB! palun nimeta foto konkursil osaleva lapse nime järgi). Registreeruda saab Endla Teatri kodulehel oleva vormi kaudu kuni 5. novembrini 2023.

12. novembril kohtutakse kõigi sobivate kandidaatidega ja nende vanematega. Castingu täpne ajakava ja toimumispaiga info saadetakse sobivatele kandidaatidele kolm päeva enne katseid e-maili teel.

Žüriisse kuuluvad lavastaja Kaili Viidas, dramatiseerija Ott Kilusk ning näitlejad Pääru Oja ja Nils Mattias Steinberg.

ETTEVALMISTUS CASTINGUKS
Palume 12. novembriks ette valmistada peast esitamiseks vabalt valitud anekdoot, lühijutt või mõni muu proosatekst (1-2 minutit). Kohapeal peab valmis olema lisaülesanneteks. Castingul võidakse pildistada ja filmida.

PROOVID JA ETENDUSED
Lavastuse „Rocco ja tema vennad“ proovid algavad 5. detsembril (täpsed prooviajad selguvad jooksvalt ja toimuvad enamasti õhtuti) ja peab valmis olema ka pikkadeks hommikust õhtuni kestvateks proovipäevadeks. Esietendus on 16. märtsil 2024 Endla teatri Suures saalis. Etendused hakkavad edaspidi toimuma õhtuti (19.00 – 22.00).


LAVASTUSE EELTUTVUSTUS
„Rocco ja tema vennad“ on lugu täis raevu ja pisaraid, lootusi ja nende purunemisi, kuid ometigi ka lugu armastusest, õnnest ja eneseleidmisest. Lavastus põhineb Itaalia režissööri Luchino Visconti 1960. aastal valminud ja paljude auhindadega pärjatud samanimelisel filmil. Pärast isa surma otsustab ema viie pojaga oma kodumaja ja maatüki maha müüa, et minna linna õnne ja paremat elu otsima. Lihtsad ja siirad, elus kogenematud maapoisid, kes on kasvanud oma ema võimuka ja kiivalt armastava käe all, satuvad II maailmasõja järgsesse Milanosse. Pimedates urgastes mängib kuratlik džäss, tänavatel lokkab kuritegevus ja kõige populaarsemaks spordialaks, mis tõotab kiiret läbilööki ja raha, on poks. Hingetu ja kiirelt arenev maailm, millega raske sammu pidada, paneb tõsiselt proovile ka vendade omavahelised suhted. Uskumus, et veri on paksem kui vesi, hoiab küll perekonda koos, kuid toob kaasa võimatuna tunduvaid valikuid, kannatusi ja sunnib tegema teinekord enesehävituslikke otsuseid.

Castinguga otsime vendadest noorimat, Lucat, kes elab kaasa oma vendade otsingutele, õnnestumistele ja ebaõnnestumistele, et nähtu ja kuuldu põhjal valida oma tee. Otsitaval noorel näitlejal on lavastuses kanda lootust andva nooruki roll, kes on siiras, tõsine, kirglik ja sportlik.

Registreerimine castingule on lõppenud.