Suures saalis esietendub surmtõsine komöödia „Arktilised mängud“

13. märtsil esietendub Endla Suures saalis Leea ja Klaus Klemola Kokkola-triloogia neljas osa „Arktilised mängud“, mille lavastaja on Ingomar Vihmar.  See on lugu edukuse raskest taagast, meeste aust, iseenda saatuse üle otsustamisest, alkoholismist, kliimasoojenemisest, elu kaduvusest ja sellest, milline väljakutse on armastada Soome rahvast. 
Marja-Terttu ja Piano on tagasi! Viimati kohtus Endla publik nendega 11 aasta eest Gröönimaal, kuid nüüd on 75-aastane talveveteran Marja-Terttu Zeppelin põhjamaise grilliputka kinni pannud ja elab Soomes oma keskealise tütre Maura Zeppelini mereäärses kodus. Just siin, Kokkola lahesopis, kus ka detsember on korralik paadisõidukuu, kohtub Marja-Terttu taas Martti Piano Larssoniga – mehega, kelles mitte keegi pole mitte kunagi pettuma pidanud ja kelle peamiselt jotade varjupaigana toiminud äri on arenenud tõeliselt edukaks filmikompaniiks.

„Leea ja Klaus Klemolal on taaskord õnnestunud kirjutada näidend, mis paneb vaatajad laginal naerma ja samal ajal intensiivselt mõtlema neile mängudele, mida me täiskasvanuna mängime ja sellele, kuidas need erinevad rollid meie liivakastile mõjuvad. Klemolatel on arusaamatu võime teha täiesti pöörast teatrit, mis räägib inimeseks olemisest ja maailmast puudutavamalt kui miski muu, mida on 21. sajandil Tampere lavadel mängitud,“ kirjutas Soome kriitika pärast „Arktiliste mängude“ maailmaesietendust Tampere Teatris 2019. aasta sügisel.

Lavastuses mängivad Andrus Vaarik, Sepo Seeman, Ago Anderson, Lauri Kink, Carita Vaikjärv, Kadri Rämmeld ja Priit Loog. Näidendi tõlkis Maimu Berg, lavastuse kunstnik on Arthur Arula, valguskunstnik Ivar Piterskihh ja muusikaline kujundaja Ingomar Vihmar. Järgmised etendused toimuvad 18. ja 20. märtsil ning 3., 14. ja 30. aprillil Endla Suures saalis.

Piletid on müügil Endla Teatri kassas, Piletimaailmas ja Piletilevis.

(Uudist illustreerib uuslavastuse „Arktilsed mängud“ reklaamfoto, fotol Andrus Vaarik. Fotograaf Priit Loog.)