Uurimistööde teemapäev

8. märtsil toimuv uurimistööde teemapäev „Teema: teater“ pakub gümnaasiuminoortele ja nende juhendajatele inspiratsiooni erinevate teatrialaste uurimisteemade leidmiseks alates klassikalistest etenduse komponentidest kuni kaasaegse teatritehnoloogia analüüsini. Kell 12.00 on osalejatel võimalik soodushinnaga vaadata Jarek Kasari muusikali „Oliver Twist“ kontrolletendust.

Uurimistööde teemapäev on mõeldud uurimistööd kirjutama hakkavatele gümnaasiuminoortele ja nende juhendajatele ning õpetajatele. Eesmärgiks on tutvustada uusi teemavaldkondi ning pakkuda abi uurimisteema leidmisel ning juhendamisel. Valguskunstnik Mari-Riin Paavo (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia) vaatleb teatri loovtehnilisi erialasid ning nende uurimisvõimalusi, teatriteadlane Riina Oruaas (Tartu Ülikool) annab ülevaate teatriuurimuse kaasaegsetest suundadest ning meetoditest. Konkreetse näitena tutvustab oma teatrikostüümide teemalist uurimistööd ja selle valmimisprotsessi Sütevaka Humanitaargümnaasiumi abiturient Liisamari Viik.

Teemapäeva ajakava:
10.15-11.00 Riina Oruaas „Mida ja kuidas teatris uurida?“
11.00-11.30 Mari-Riin Paavo „Nähtamatud taustajõud, mõjukaimad kõrvalosad“
11.30-11.45 Liisamari Viik „Kostüümikunst teatris "Ivanovi" näitel“

Teemapäevale registreerimiseks ning piletite broneerimiseks palume ühendust võtta peaadministraator Ain Miilbergiga ain[at]endla.ee