Tunnustus Endla lavastajale

Palju õnne Endla Teatri lavastajale Laura Jaanhold`ile, keda on üliõpilaste teadustööde konkursil esitatud töö „Suhtumine religiooni Eestis - kuidas tunnevad end Eestis kristlike konfessioonide esindajad“ eest tunnustatud.
Magistriõppe üliõpilaste astmes humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas premeeritud töö ainetel jõudis Endlas lavale dokumentaallavastus „Issanda loomaaed“, mis räägib usklikest inimestest meie ümber. Sellest, kuidas nad end igapäevaelus ja -toimetustes tunnevad, teades, et suurem hulk inimesi nende ümber ei ole religioossed ja millist elu elavad.

Lavaloos tuuakse vaatajate ette terve hulk stseene ja olukordi nende inimeste eludest, milles on nii tõsikibedust, situatsioonihuumorit, kui ka põnevaid vaatenurkade avamisi.

Teatrisõber Kadrin Kahu on nähtud etenduse järgselt öelnud: „“Issanda loomaaed” on äärmisel paeluv ja kaasahaarav lavastus… Räägitud lood pakuvad uut teadmist ja vaatenurka moel, mis ei suru usku kuidagi teatrikülastajale peale. Vaatamata sellele, et kogu etendus kõneleb usust, ei jää puudu ka naljast ja naerust. Ma ei oska öelda, mida arvavad või kuulevad selles etenduses usklikud inimesed, kuid usukaugetele ja usuleigetele eestlastele soovitan seda vaadata kindlasti. Tükki see küljest ära ei võta, juurde, aga annab küll!“

Fotol Tõnis Lukas ja Laura Jaanhold, foto autor Henri-Kristian Kirsip