Reedel, 5. novembril 2021 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel.

Andres Roots akustiline bluesiõhtu

Prantsuse ajakiri Blues Again! kirjutab, et Tartu slaidkitarrist Andres Roots on nagu Bordeaux' vein, mis aastatega aina paremaks läheb, ameeriklaste Bman's Blues Report kiidab tänapäevase ja traditsioonilise täiuslikku tasakaalu tema muusikas ning raamat „Eesti muusika 100 aastat” tutvustab meest kui „Eesti kitarristide hulgas rahvusvaheliselt tuntuimat puhta bluusi mängijat.”

Sajandi algul ansambliga Bullfrog Brown rahvusvahelise publiku ette jõudnud Roots on kontserte andnud nii USA-s kui suuremas osas Euroopast, jagades lava välismaiste staaridega Ismo Haavistost ja Dave Arcarist Tuomari Nurmio ja Honeyboy Edwardsini. Raadioeetris on Rootsi muusika kõlanud viiel mandril ning 2018. aastal valisid UK Severn FM-i kuulajad ta Aasta Bluusimeheks. Eestis pälvis Andres Rootsi 2016. aasta kogumik-LP „Roots Music” Kuldse Plaadi auhinna ning on tänini ainus bluusialbum, mis on Baltikumis müügitabelite tippu jõudnud.

Viimase kolme aastaga on Roots välja andnud kolm instrumentaalset soolo-CD-d: stuudioülesvõtetega „Breakfast in September” (2018), USA-s, Šotimaal ja Pärnu Endla Jazzklubis (!) toimunud kontsertidel jäädvustatud „Mississippi to Loch Lomond” (2020) ning koroona-aegsetest kodusalvestustest koosnev „Tartu Lockdown” (2020). Tänavustel akustilistel kontsertidel kuulebki lugusid neilt kõigilt, sekka ka mõned seniavaldamata palad.

Koduleht: www.andresroots.com
Kontsertvideo:  https://youtu.be/ZKxTl0mLJSA

Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

OHUTU
KÜLASTUSE
REEGLID


Korraldaja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee