Reedel, 27. augustil 2021 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel.  

Frank Nuyts - marimba, süntesaator
Frank Debruyne - saksofonid, süntesaator
Stijn Deldaele - basskitarr, efektid
Ronald Dhaene - trummid

Beat Love Oracle on keskmisest kõrgema testosterooni tasemega kvartett, mis viljeleb hoogsat XXl sajandi jazzi. Neli aastat tagasi Gentis kogunenud nelik koosneb kõike näinud ja kõike kuulnud muusikutest, kes koos on otsustanud minna oma teed. Humoorikate keerdkäikudega üritavad mehed vältida sissetallatud radu ja mitte komistada kulunud klišeedele. Ansambel ei tunnista muusikalisi dogmasid ega mistahes piire, nad ei pelga ekselda elektroonilistes efektides ega eksida keerulistes improvisatsioonides. Beat Love Oracle viib safarile metsikutele muusikamaastikele, kus omapäi hulkuda tihkavad vähesed. Teelisi võivad tabada ootamatud kohtumised tundmatuseni moondunud muusikaliikidega. Muuhulgas üritab Beat Love Oracle vastata Frank Zappa igavesti kummitama jäävale küsimusele „Does humour belong to music?“ Ehk saab see selgemaks peale BLO kontserti.

Frank NUYTS: marimba, süntesaator

Frank on ansambli vedur ja generaator, väsimatu looja ja innovaator. Ta on lõpetanud Genti Kuningliku Konservatooriumi kammermuusika ja löökpillide erialal ning seejärel õppinud kompositsiooni Gentis asuvas Psühhoakustilise ja Elektroonilise Muusika Instituudis (Lucien Goethalsi käe all). Sellest ajast peale on ta kirjutanud viis sümfooniat, 24 klaverisonaati, tänavaooperi, marimbakontserdi ja palju muud. Sellega on ta tõusnud Belgia üheks väljapaistvamaks kaasaegseks heliloojaks, keda on 40 aasta jooksul korduvalt auhinnatud. Frank on muusikaline kontseptualist, kes tunnistab, et ammendamatu uudishimu on tema „voorus ja needus“. Muusika on uks tundmatusse, aga vaevalt, et võti on peidetud mati alla. Vähemalt ei uskunud seda ei Anton Webern, John Cage ega ka teised „uue muusika“ isad ja pojad. Ka Frank usub, et muusika varjab end igas elu ilmingus, igas märkamatus detailis. Muusika on igal pool, kogu aeg. Teda tuleb märgata, üles korjata, suures potis kupatada ja hoolikalt filtreerida. Soovitatavalt serveerida elavalt.

Frank DEBRUYNE: saksofonid, süntesaator

Frank 2 on nõutud muusik nii stuudios kui lavadel, kes on nautinud edu rahvusvaheliselt tuntud kollektiivides, sealhulgas The Concord Jazz Ensemble’is, kus ta oli üks frontmane kõrvuti Toots Thielemans’iga. Ta on tuuritanud ja salvestanud nii Belgia pop diivade (Jo Lemaire, Héloise) kui rahvusliku sümfooniaorkestriga. Frank on lõpetanud Genti Kuningliku Konservatooriumi ning on õpetanud Waregemi Muusika- Teatri- ja Tantsuakadeemias. Saksofonile lisaks puhub ta flööte ja vilepille, BLO-s panustab ka heliloominguga.
 
Stijn DELDAELE: basskitarr, efektid

Stijn on bandi pesamuna, kuid sellegipoolest vankumatu tugi ja suur autoriteet. Erinevates muusikastiilides orienteeruva bassistina on ta kaasa löönud mitmetes koosseisudes folgist rockini, kuid Beat Love Oracle on tulnud ja jäänud. Stijni hobi on parandada, täiustada ja ehitada basskitarre nii endale kui teistele ja kuna tal on muusikalise kõrghariduse kõrvale panna ka mehhaaniku paberid, tuleb see tal hästi välja. Üks sihvakas custom made kaunitar on valmistatud spetsiaalselt BLO muusika esitamiseks.

Ronald DHAENE: trummid

Ronald naudib edukat karjääri vabakutselise trummarina, sest Brüsseli ja Gendi Kuninglikes Konservatooriumides õppis ta löökpillidel perfektselt esitama nii klassikat kui jazzi. Nüüd õpetab ta mõlemat eriala erinevates akadeemiates jõudumööda ka ise. Pedagoogitööst ja tihedast tegevmuusiku graafikust vabaks jäänud aeg kulub isiklikus kodustuudios kõige erinevamat liiki muusikat produtseerides.

Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

OhutU külastuse reeglid

Korraldaja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee