Reedel, 19. novembril 2021 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel.

Prantsuse maitseid, eestimaist kargust ja ilusaid sõnu, pööraseid improvisatsioone - novembrikuu sombuses õhtus leiab soojust ning mõnusa huumoriga head muusikat Pärnu Endla jazzklubist.

Marta Lotta Kukk on Pärnu laulja, kes end praegu täiendab Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Suur huvi vokaalimprovisatsiooni järele tekkis juba teismeeas, kui lauluõpetaja Toomas Voll talle Ella Fitzgeraldi šedöövreid tutvustas. Sellest ajast saati suhtub Marta oma hääleaparaati kui instrumenti ning pööraste ideedega läheb Mihkel hea meelega kaasa.

Mihkel Mäekalle, Tallinnast pärit akordionisti suved mööduvad tihti Pärnu lähedal maakodus, kus kaunist loodusest inspiratsiooni koguda.

Akordionit mängides soovib noormees ühendada pilli traditsioonilise kõla ning suure võimaluste pagasi. Tulles kaugemale jaaniõhtu tralli kujutlusest, võib teravam kõrv juba aimata, mida Mihkel pilliga ette võib võtta - võimalused on piiritud!

Marta ja Mihkel õpivad koos Otsa koolis. Nad naudivad traditsioonilist jazzi kui latin-rütme, eesti kui prantsuse muusikat. 2021. aasta suvel esinesid noored rahvusvahelisel muusikafestivalil Lõuna-Prantsusmaal, kodumaal vallutati aga südameid prantsusekeelse kavaga „De Paris à Pärnu“.

Kontserdil võib kuulda palu suvisest kavast Prantsusmaal, klassikaliste jazzistandardite töötlusi, uuema aja inspiratsiooni pakkuvate muusikute loomingut ja muud.

Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

OHUTU
KÜLASTUSE
REEGLID


Korraldaja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee