Reedel, 8. oktoobril 2021 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Aleksandra Kremenetski - trummid, löökpillid, vibrafon
Ara Yaralyan - kontrabass
Jaan-Alari Jaanson - kitarrid

Aleksandra Kremenetski on aktiivselt eesti jazzi skeenel tegutsenud ligi 15 aastat. Selle aja jooksul on tema noodivihikusse kogunenud palju muusikat, mida temanimeline trio kontserdil publikuga jagab.

„Suur armastus kammerliku ja akustilise jazz-trio vastu ei jäta muud võimalust kui kutsuda muusikalisele teekonnale kaasa kauaaegseid sõpru ja kolleege Ara Yaralyani ja Jaan Jaansoni,“ sõnas Aleksandra Kremenetski ja lisas: „Muusika on imeline – siin saab olla ratsionaalne, samas valada välja oma emotsioone, suhelda teistega nii saatja rollis kui solistina. Eriti paelub mind muusikas siirus ja julgus esitada oma kirjutatud muusikat, sest iga inimene on unikaalne. Igaühte ümbritsevad faktorid ei kattu kunagi täiel määral – lapsepõlv, muusikalised eelistused, muud oskused, DNA jne. Jumal on loonud iga inimest hoolega ja andnud kaasa omanäolise „paketi““.

Aleksandra Kremenetski (1982) on mitmekülgne muusik – trummar, löökpillimängija ja helilooja. Õppinud Göteborgi Muusikakõrgkoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Lisaks omanimelise trioga töötamisele võib teda kuulda nii jazzilavadel kui erinevates akustilise muusika kooslustes (Redel Ruudus & Mirjam Kivisild, Trio Talts-Veevo-Kremenetski, Mari Kalkun, Helin-Mari Arder, Elletuse ja teised).

Aktiivse kontserditegevuse kõrval tegeleb ta heliloominguga ning õpetab löökpille Nõmme muusikakoolis.

Armeenia päritolu kontrabassivirtuoos Ara Yaralyan (1973) on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonna. Ta on teinud koostööd maailma tuntud muusikutega nagu Ingrid Jensen, Kari Ikonen, Vardan Ovsepian, Andre Fernandes, Datevik Hovhanesyan, Verneri Pohjola ja paljude teistega. Ara Yaralyan esineb ja salvestab Eesti tipp-muusikutega. Ta on ka andekas helilooja ja õpetab Tallinna G.Otsa nimelises muusikakoolis, jagades kogemusi ja teadmisi noorte muusikute põlvkonnale.

Jaan Jaanson on andekas jazzkitarrist. Ta on nõutud bändikaaslane nii instrumentaalmuusika kollektiivides (Aleksander Paal Ballad Trio, Meelis Vind Project, Estonian Dream Bigband jt) kui ka koostöös lauljatega (Margus Vaher, Sofia Rubina, Liina Saar). Jaan on lõpetanud Helsingi Metropolia Kõrgkooli muusikapedagoogi erialal. 2012. aastal omistati talle Tiit Pauluse nimeline noore kitarristi preemia.

Piletid müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

OHUTU
KÜLASTUSE
REEGLID


Korraldajad: Eesti Jazzliit ja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee