Kontsert jääb ära!

Reedel, 11. detsembril 2020 kell 21.30
 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Joakim Berghäll – baritonsaksofon
Kari Ikonen – klahvpillid
Ara Yaralyan – kontrabass       
  
Eesti jazz kontrabassimängija Ara Yaralyan ja Soome klaverimängija Kari Ikonen on mänginud aastaid koos ning ühiselt salvestanud 2 albumit. Muusikute teine koos salvestatud plaat valiti 2015. aastal Ameerika Something Else ajakirja kümne maailma parima jazz trio plaadi hulka ja inglise ajakirja Marlbank parima 5 trio hulka. Soome trompetisti Verneri Pohjolaga on Ara ja Kari esinenud koos tuuril Soomes 2016. aastal. 2020. aastal saavad muusikud taas kokku, et esitleda uut kava. Trio kavas on omalooming, kuid ka jazzi standardeid. Verneri (2017) ja Kari (2013) said mõlemad tiitli Soome parim muusik.

Armeenia päritolu kontrabassivirtuoos Ara Yaralyan (1973) on õppinud Metropolia ülikoolis Soomes ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on teinud koostöö maailma tuntute muusikutega nagu Kari Ikonen, Vardan Ovsepian, Vahagn Hayrapetyan, Ingrid Jensen, Karen Kocharyan, Markku Ounaskari, Jaak Sooäär, Andre Fernandes, Datevik Hovhanesyan, Verneri Pohjola ja palju teistega.

Ara Yaralyan kirjutab oma loomingu, mängib ja salvestab Eesti tippmuusikutega plaate. Ta õpetab ka G. Otsa muusikakoolis, kus jagab oma kogemust noorte eesti muusikute põlvkonnaga.

Piletid on müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

Korraldajad: Eesti Jazzliit ja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee