Reedel, 11. veebruaril 2022 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Pent Järve – kitarr
Raimond Mägi – bass
Hans Kurvits – trummid

Pent Järve trio alustas 2016. aastal, mil koosseis mängis muusikaakadeemia õpingute lõpueksamil. Selle jaoks kirjutas Järve loo „Ad Astra”, millest innustatuna tegutseb trio siiamaani. Järve valis oma trio liikmeteks eakaaslased Raimond Mägi basskitarril ja Hans Kurvitsa trummidel. 2018. aasta esimeses pooles nägi ilmavalgust album „Kalamaja Session”.

Pent Järve trio kontserdikava sisaldab lugusid uuelt 2021. aasta albumilt „3+2“, albumilt „Kalamaja Session“ ning ka täiesti uut materjali. Kirjutatud materjal loob meeleolu ja läbilõike muusikast, mis Penti on läbi aegade kõnetanud. Vihjed ja seosed jazz, rokk- ja americana muusika vahel ning nimed nagu Bill Frisell, Wayne Krantz, Jim Campilongo, Julian Lage või Allen Hinds loovad tugeva stiililise mõjutuse, millest on sündinud kontserdil esitatavad lood. Trio esitab lugusid iga kord erinevalt, arvestades hetkeemotsioone, kontserdisaale, publikut ning vastavat momenti üldiselt. Pent Järve trio kontsert on energiline, kuid seejuures dünaamiline ja muusikaliselt vaheldusrikas.

Pent Järve on kitarrist, kes on tegev näiteks järgmistes ansamblites: Lenna, Kristjan Järvi Ensemble, JT Conception. Ta on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia magistrantuuri jazzmuusika osakonnas.

Raimond Mägi on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia magistrantuuri kontrabassi erialal. Raimond on kaasategev basskitarri ja kontrabassiga mitmetes Eesti jazziskenes tegutsevates ansamblites, nagu Kirke Karja Kvartett, Pent Järve Trio, ÖÖTÖÖ, Madis Muul Hextet, Raimond Mägi Trio, Restless Experience.

Hans Kurvits on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on liige mitmetes Eesti jazziskenes tegutsevates bändides nagu Kaptain Kirke and The Klingons, Raimond Mägi Trio, Pent Trio, Madis Muul Hextet, Stonekiller 9.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital. 

Piletid müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.


Korraldajad: Eesti Jazzliit ja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee