Reedel, 11. märtsil 2022 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Isabel Bermejo (Hispaania) –vokaal
Mingo Rajandi – kontrabass
Marek Talts – kitarrid
Kaspar Uljas – bandoonium

Trio Maag sündis huvist Argentiina tango vastu, kuue aastaga on jõutud omaloominguni, milles tango genoom siiski päris lahustunud ei ole. Maagide repertuaari võib nimetada Ladina-Ameerika mõjudega folgilikuks jazzmuusikaks, mille omapära toetub Kaspar Uljase bandooniumi, Marek Taltsi kitarri ja Mingo Rajandi kontrabassi soojal kooskõlal, aktsenteeritud rütmidel ja muusikute kirglikul koosmängul. Lisaks originaalmuusikale mängivad nad ka Argentiina kaasaegsete autorite populaarseid palu, lastes muusikal kõlada läbi oma isikliku filtri. Ookeanitaguste maade mõjutusi kasutavad nad mitte rangelt retsepti järgides, vaid loominguliselt ja alati läbi improvisatsiooni.

2020. aastal liitus Trio Maagiga külalisena mitmekülgne Hispaania laulja Isabel Bermejo, kelle väljendusrikkus ja lavaline veenvus nakatavad iga kuulajat. Lisaks mitmedele festivalidele Eestis, on Trio Maag üles astunud Hispaanias „Cordes a la Mar“ kammermuusika festivalil.

Mingo Rajandi on helilooja ja kontrabassist. Rajandi on loonud muusikat nii jazzi- kui akadeemilisematele koosseisudele, osades neist astub ta üles ka muusikuna kui ka eestvedajana (Mingo Rajandi Quintet, Trio Maag).

Marek Talts on kitarrist ja helilooja, kes mängib erinevates ansamblites ja projektides, mille muusikaline fookus on rütmimuusikal ja improvisatsioonil. Mareki jaoks on põnev osaleda muusika projektides, milles ühendatakse erinevaid muusikastiile. Ta tegutseb koosseisudes Mingo Rajandi Kvintett, Liisi Koiksoni ansambel, Trio Maag & Isabel Bermejo, Kadri Voorand Kvartett ja Ro:Toro. Talts töötab ka Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias õppejõuna.

Kaspar Uljas on helilooja, akordionist ja bandooniumimängija. Varasemalt on ta eelkõige tuntud jazzakordionisti ja heliloojana ansamblist Abraham’s Café. Kaspar on tegelenud viimastel aastatel põhiliselt bandooniumimänguga ja keskendudes nii Argentina tangole ja folkloorile, põimib ta seda oma varasema kogemusega jazz- ja maailmamuusikas nii interpreedi kui heliloojana. Kuuludes mitmesse rahvusvahelisse koosseisu, annab Uljas regulaarselt kontserte Euroopas ja Ladina-Ameerikas.

Isabel Bermejo on rahvusvaheliselt tunnustatud Hispaania lauljanna, elades hetkel Hollandis. Isabel tunneb ennast koduselt nii jazz-, flamenko-, tango- kui ka ladina-ameerika muusikas ja teeb tihedat koostööd rahvusvahelistes koosseisudes (The Impact, Black Desert, Los Pipos, Trio Maag jpt).

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Piletid müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.


Korraldajad: Eesti Jazzliit ja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee