Reedel, 14. jaanuaril 2022 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel.

Nikita Korzoun – altsaksofon
Andres Alaru – kontrabass
Mihhail Nikitin – trummid

Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis õppiv saksofonist Nikita Korzoun on alati tundnud huvi jazzi vastu. Nikita üritab oma mänguga tagasi tuua traditsioonilist jazzi ning lisada sellele kindlasti ka tänapäevaseid teadmisi ja oskusi. Artistidest inspireerivad teda kõige enam Cannonball Adderley, Kenny Garrett, Michael Brecker ja McCoy Tyner.

Nikita on esinenud mitmel festivalil, nagu nt Visioon (2019, 2020 ja 2021), Jazz Across Borders (2019) ja Jazzkaar (2021). Lisaks sellele võitis ta 2018. aastal Round Table konkurss-kontserti.

Otsides sarnase muusikalise lähenemisega muusikuid, leidis Korzoun Hollandis muusikahariduse omandanud kontrabassisti Andres Alaru, kelle album „Cookin’ With The Cats“ oli aastal 2019 Raadio Tallinna juulikuu plaat. Alaru on esinenud Eestis, Hollandis, Kreekas, Soomes, Lätis ja Venemaal ning mänginud ja salvestanud sealjuures paljude nimekate jazzartistidega, nagu Juraj Stanik, Eric Ineke, Davide Logiri, Charis Ioannou, Robert Rook jpt. Hiljem liitus trioga ka Eesti noorema põlvkonna silmapaistev trummar Mihhail Nikitin. Mihhail on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe ning esinenud paljud kodumaiste legendidega nagu Olav Ehala, Toivo Unt, Lembit Saarsalu ja paljud teised. Ta on osalenud paljudes stuudioprojektides ning lisaks kirjutab muusikat omaenda bändile M-Group.

Nikita Korzoun Trio sai loodud 2019. aastal. Algselt tutvusid muusikud Jam Sessionil, kuid said kiiresti aru, et nende koosmäng kõlab naturaalselt ja orgaaniliselt. Tänaseks on trios saavutatud suurepärane üksteise mõistmine ning see ei jäta kindlasti ka kuulajaid külmaks. Kava on inspireeritud traditsioonilisest straight-ahead jazzist – muusikast, mis selle ansambli kunagi kokku tõi. Trio ühendab traditsioonilist post-bopi kõla Skandinaavia minimalistliku helikeelega. Lisaks jazzistandarditele võib kavast leida ka kaasaegset omaloomingut.

Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.Korraldaja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee