Mänguline tögamine, sõbralikud maadlusmatšid, kiirtoit televiisori ees, plastikkuusk ning arvutimängud – sellised on jõulud ühes tavalises meesperes, mille isa on hiljuti lesestunud, üks keskealistest poegadest naisest lahutanud, teine tagasi lapsepõlvekoju kolinud ning kolmanda arusaam püsisuhtest tähendab kaht kuud sama naisega.

Esimesed ilma naiste ja lasteta ehk päris omapäi veedetavad pühad annavad aja ning võimaluse päriselt rääkida ja päriselt kuulata ning nii mureneb rõõmsa pealispinna alt nähtavale valgete heteromeeste tundlikum ja haavatavam külg. Aina enam vähemuste õiguste eest võitlevas ühiskonnas vaid näiliselt privilegeeritud, peavad nad oma koha eest seisma ja edu saavutama, ent ühtlasi selle pärast piinlikkust tundma.

Vaatamata rassipoliitika, sooidentiteedi, privilegeerituse ja teiste tõsiste teemade käsitlemisele avaneb Ameerika kaasaegse avangardteatri kõrgelt hinnatud näitekirjaniku Young Jean Lee  (sündinud 1974) näidendis tavaliste meeste igapäevaelu, mis on täis arvukaid koomilisi situatsioone, meelelahutuslikke laulu- ja tantsukavasid ning jaburaid poisikesetempe.

lavastaja

Enn Keerd

autor

Young Jean Lee

tõlkija Andra Aaloe

kunstnik Marion Undusk

valguskunstnik Karmen Tellisaar

muusikaline kujundaja Feliks Kütt

Kestus koos vaheajaga 2 h 5 min.

Esietendus 27. veebruaril 2016 Suures saalis.

NäitlejadRaivo Rüütel, külalisena - Ed

Meedias

11.03.2016 Ära solva kodanikke sigu! (Pille-Riin Purje, Sirp)
2.03.2016 Uuslavastus andiski mitterahuldava kogemuse (Ille Rohtlaan, Pärnu Postimees)
29.02.2016 Endla Teatri uus lavastus vaatab heteromeeste identiteediheitlusi (Ester Vilgats, ERR)
26.02.2016 Uus komöödia räägib valgete meeste raskest elust (Anu Jürisson, Pärnu Postimees)