Ago Anderson

Näitleja


Endlas alates 1994

Tunnustus

  • Eesti teatri aastaauhind 2010 parimale meesnäitlejale (Erik/Harald lavastuses Ballettmeister)
  • Eesti teatri aastauhind 2018 parimale meeskõrvalosatäitjale (Maie lavastuses Säärane mulk ja Harald Kuremeri lavastuses Kaarnakivi perenaine)
  • Helmi Tohvelmani preemia
    2009
  • Pärnu linna teenetemärk nr 70  kultuurielu rikastamise eest näitlejana 2016
  • Endla Publikulemmik
    2009, 2010, 2016, 2017, 2018, 2020, 2022, 2023
  • Kolleegipreemia
    2002, 2008, 2009, 2010, 2022

Mängukavas

15 meetrit vasakule - Rauno Rönkkö, 2023
Mäeküla piimamees - Tuksi Ants, 2023
Tõde ja õigus V - Eedi, Karla ja Ida poeg, 2024
Linda Vista - Ratas, 2022
Windsori lõbusad naised - Pistol, heitlik veiderdaja, Falstaffi saatja, 2019
Testosteroon - Sitikas, 2008

Varasemad tööd Endlas

Esitaja - Issanda loomaaed (2022) Jürka - Põrgupõhja uus Wanapagan (2021) Arijoutsi Prittinen - Arktilised mängud (2021) Kristian - Valgusingel  (2021) Foster - Abort (2020) Sebastian - Me armastame ja ei tea midagi (2019) Nikeratos - Pidusöök (2019) Maximilian - DreamWorks (2018) Kojainimene - Elu ja armastus (2018) Harald Kuremeri - {Sajandi lugu}: Kaarnakivi perenaine (2017) Toivo - Väljast väiksem kui seest - Toivo (2017) Maie - Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola - Maie (2017) Alice'i isa, Ogar Kübarsepp, Ärtu 7 - Alice Imedemaal - Alice'i isa, Ogar Kübarsepp, Ärtu 7 (2016) Lavameeste ülem ja Mihkel - Pao-Pao. Kuldse Trio lood - Lavameeste ülem ja Mihkel (2016) Drew - Valged heteromehed - Drew (2016) Steve Hubbel - Tramm nimega Iha - Steve Hubbel (2015) Veel..
Max - Midagi tõelist (2015)
Smee - Peeter Paan ja valge lind Wendy (2015)
Rough - Gaasivalgus (2014)
Doktor - Woyzeck (2014)
Ants Tähemaa, ihukaitsja/kapten Karl Parek/Konstantin Päts - Vares (2014)
Ivan - Armastuse õigekirii (2013)
Jack, Joeli sõber - Viimane kauboi   (2013)
Koer Tylo - Sinilind  (2013)
Osaleja - Pühamatest pühamad (2012)
Lehm Harri - Tiiger, tiiger! (2012)
Robert - Nähtamatu maja (2012)
Fred - Palju õnne argipäevaks! (2011)
Hugo - Lõpp (2011)
Hamlet Anderson - Hamlet Anderson (2011)
Arijoutsi Prittinen - Külmale maale (2010)
Homais, apteeker - Madame Bovary (2010)
Hugo - Algus (2010)
Erik/Harald - Ballettmeister (2009)
Vergilius - Hingede öö (2009)
Luka Lukitš Hlopov - Revident (2008)
Armin - Janu (2008)
Kapral Bailey - Pommimäng (2008)
Osaline - Electronic City (2007)
"Peata ratsanik" Karl - Kangelane (2007)
Sorin - Kajakas (2007)
Arijoutsi Zacharias Prittinen - Kokkola (2007)
Jääkaru Teet - Sabaga täht (2006)
Koer Pollo - Vargamäe kuningriik (2006)
Jussike - Jussikese seitse sõpra (2006)
Märt-poeg - Kauka jumal (2006)
Don Bowman - Viimane näitus (2005)
Timmy - Martini ja Mary lugu (2005)
Erik/Baarmen - Kosmonaudi viimane teade naisele, keda ta endises Nõukogude Liidus armastas (2005)
Mart - Robot Robi (2005)
Naabri Vello - Pööripäeva päike (2004)
Frank - Vee mälu (2004)
Ralf Johanson - Suudle mind, Kate (2004)
Tegelane - Imepuu (2004)
Jaamapolitseinik - Raimund (2003)
Mart - Tasuja (2003)
Näitleja B - Proovid (2003)
Peaminister - Õitsengu likvideerimine (2003)
Rulle - Karlsson katuselt (2002)
Karandõšev - Kaasavaratu (2002)
Kasuri - Parvepoisid (2002)
Peetrus, kalamees - Põrgupõhja uus vanapagan (2002)
Harold Twine - Linnumaja (2001)
Hansuke von Lynthem - Midagi päikese all ehk Armastus kaubanduse vastu (2001)
Ärni - Family affairs (2001)
Don Ricardo - Hernani (2000)
Joonas - Meil aiaäärne tänavas (2000)
Parlamendisaadik Karu - Senaator Fox (2000)
Tola - Talvemuinasjutt (2000)
Pärt - Küüni täitmine (1999)
Hans - V.D. ehk tegevdirektor (1999)
Otokar/Parasiit/Insener - Putukate elust (1999)
Bebert - Küülik Küülik (1998)
Covielle - Kodanlasest aadlimees (1998)
Zchutzmachen - Jennifer ehk Doktori dilemma (1998)
Õp.Laanemets - Bumerang (1997)
Soomlane Lauri - Kihnu Jõnn (1997)
Ivan Lajevski - Duell (1997)
Jobu-Juku - Kraavihallid (1996)
Lamme Goedzak - Thijl Ulenspiegel (1996)
Toots - Kevade (1996)
Muumitroll - Muumipere jõulud (1995)
Koerad Lady ja Frankie Boy - Koeratopis (1995)
Antal - Üks, kaks, kolm! (1995)
Silius - Kardemoni linna rahvas ja röövlid (1995)
Muumitroll - Muumitrolli talv (1994)
Patroon Julius - Gösta Berlingi saaga (1994)
Dille - Frode ja kõik teised rüblikud (1988)

Mängukava

01.03

Linda Vista

komöödia ühe mehe ümbersünnist
--:-- Küünis

07.03

Testosteroon

hormonaalne komöödia
--:-- Suures saalis

09.03

15 meetrit vasakule

müügimehe lugu
--:-- Suures saalis

14.03

Tõde ja õigus V

teater
--:-- Küünis

15.03

Tõde ja õigus V

teater
--:-- Küünis

21.03

Tõde ja õigus V

teater
--:-- Küünis

22.03

Mäeküla piimamees

valusalt koomiline draama
--:-- Suures saalis