Endla Küünis esietendub draama „Jõgi“

11. septembril esietendub Endla Küünis draama „Jõgi“ (lavastaja Taago Tubin). Rahvusvaheliselt tuntud ja auhinnatud briti näitekirjaniku, stsenaristi ja filmirežissööri Jez Butterworthi „Jõgi“ on kummastavalt veetlev ja lummavalt salapärane armastuslugu. Butterworthi peetakse kaasaegse briti dramaturgia üheks omapärasemaks autoriks, kriitikud on tema kohta öelnud, et ta näeb välja nagu piraat ja kirjutab nagu ingel.

 „„Jõgi“ viib meid tumedatesse paikadesse ja mingi kraadini on ta kummituslugu, aga mitte tavapärases mõistes. Oma südamikus räägib see lugu katsetest jõuda armastuseni,“ selgitab lavastaja Taago Tubin. „Kuid kas me tegelikult oleme võimelised pääsema oma minevikukogemuste eest ja selle eest, et need kogemused ei mõjutaks olevikusuhteid? Et kui me armume kellessegi, siis kas me mitte ei ürita taas püüda kedagi, kelle me kunagi kaotasime?“

„Jõgi“, mille tõlkis Erkki Sivonen, on kolmas Jez Butterworthi näidend Eesti teatrilaval. Lavastuse kunstnik on Kaspar Jancis, valguskunstnik Margus Vaigur ning muusikalised kujundajad Vootele Ruusmaa, Sänni Noormets ja Taago Tubin. Lavastuses mängivad Jane Napp, Carita Vaikjärv, Märt Avandi ja Sänni Noormets.

(Uudist illustreerib foto lavastusest „Jõgi“, fotol Carita Vaikjärv ja Märt Avandi. Fotograaf Priit Loog.)