Endla Teater otsib noort osatäitjat lavastusse „Noor jää“

Kui sa oled 7-12-aastane Pärnumaa poiss, sulle meeldib esineda, oled täis tõsist pealehakkamist, sa ei karda tähelepanu, oled valmis proovima midagi uut ja soovid end proovile panna, siis just sina võid olla see, keda otsime. Ootame sinult julgust ja töökust ning vastu pakume põnevat kogemust osaleda koos professionaalsete näitlejatega igapäevases teatritöös.

Casting toimub 13.-14. novembril Endla Teatris eelregistreerimise alusel. Registreerumisel on vajalik saata osalejast 1 täispikkuses ja 1 portreefoto. Registreeruda saab Endla Teatri kodulehel oleva vormi kaudu kuni 5. novembrini 2021.

13. novembril kohtutakse kõigi sobivate kandidaatidega ja nende vanematega ning 14. novembril edasijõudnutega. Castingu täpne ajakava ja toimumispaiga info saadetakse sobivatele kandidaatidele kolm päeva enne katseid e-maili teel.  Palume 13. novembriks ette valmistada vabalt valitud anekdoot, lühijutt või mõni muu proosatekst (2-3 minutit). Kohapeal peab valmis olema lisaülesanneteks. Castingul pildistatakse ja filmitakse.  Castingu läbiviimisel järgitakse kõiki ohutusnõudeid ja osalejatel ning nende saatjatel on kohale palutud tulla meditsiinilise kaitsemaskiga.

Žüriisse kuuluvad lavastaja Kaili Viidas, dramatiseerija Ott Kilusk ning näitlejad Carita Vaikjärv ja Priit Loog.

„Noor jää“ lavastuse proovid algavad 7. detsembril (täpsed prooviajad selguvad jooksvalt ja toimuvad enamasti õhtuti). Peaproovid algavad 7.veebruarist, millest alates peab valmis olema ka pikkadeks hommikust õhtuni kestvateks proovipäevadeks. Esietendus on 5. märtsil Endla Teatri Suures saalis. Etendused hakkavad edaspidi toimuma õhtuti (19.00–22.00).

"Noor jää“ on psühholoogiline sisevaatlus ühe perekonna elust ja tegemistest.

Loo sündmustik kulgeb maalilises maamõisas, mesitarude vahel. Valdholmid on mesinikud. Amet on liikunud põlvest põlve, aegade hämarusest, kuni hetkeni, mil kaua kestnud harmooniasse tekivad mõrad. Mehe ja tema võõrastütre vastastikune kiindumus areneb millekski enamaks: kireks, armastuseks, lammutades hingetu loodusjõuna enese ümber kõik, mis näis vankumatu ja igavene.

Autori sõnade järgi on peale inimese käega kirjutatud seaduste olemas veel hingeseadused, mis ei allu tavaloogikale. Järgides hingeseadusi, kaotavad mõisted moraal, eetika ja usaldus oma tähenduse. Loeb ainult armastus.

Endla Teatri 2022. aasta uuslavastuse „Noor jää“ teksti autor on Nikolai Baturin ja dramatiseerija Ott Kilusk, lavastaja on Kaili Viidas, kunstnik Ervin Õunapuu, valguskunstnik Margus Vaigur, muusikaline kujundaja Mick Pedaja ja videokujundaja Alyona Movko-Mägi.

Lavastuses mängivad Priit Loog, Carita Vaikjärv, Andrus Vaarik, Carmen Mikiver, Jane Napp, Meelis Rämmeld, Ireen Kennik, Karl-Andreas Kalmet, Kati Ong, Karmel Naudre, Ruuben-Joosua Palu.


Registreeri castingule siin.