Turvalise teatrikülastuse juhised 

Vabariigi Valitsus on seadnud avalike ürituste korraldajatele uued piirangud, mis toob ka teatritegevuse korralduses alates 9. augustist kaasa mõningaid muudatusi. Palume oma külalistelt mõistvat ja hoolivat suhtumist, et viiruse levikut pidurdada, kultuurielu avatuna püsida ning teatrietendused turvaliselt toimuda.  

Selleks, et sinu järgmine teatriskäik oleks meeldiv ja ohutu sündmus nii sulle kui ka kõigile teistele etendusel viibijatele, palume Sul etendusele tulles olla valmis tõendama (kas digitaalselt või paberkandjal), et oled kas:

  • vaktsineerimiskuuri läbinud (kuni 1 aasta peale vaktsineerimise lõppu)
või
  • COVID-19 haiguse läbi põdenud (kuni 6 kuud peale läbipõdemist)
või 
  • negatiivse testitulemusega ( PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi enne etendusel osalemist, antigeeni kiirtest mitte rohkem kui 48 tundi enne etendusel osalemist).

Sujuvaks etendusealale sisenemiseks on vajalik, et teatrikülastaja on patsiendiportaalis eelnevalt loonud COVID-19 immuniseerimise tõendi, COVID läbipõdemise tõendi või COVID testi tõendi, mille ehtsust ja kehtivust kontrollitakse tõendil oleva QR-koodiga spetsiaalse veebirakenduse abil. 

Nakkusohutust ei pea tõendama alla 18-aastane isik. See tähendab, et ta ei pea esitama tõendit negatiivse COVID-19 testi kohta, samuti ei nõuta talt tõendit vaktsineerituse või COVID-19 läbipõdemise kohta.

Teatrietendusele tulles veendu, et Sul on kaasas teatripilet, üks eespool välja toodud COVID tõenditest ja isikut tõendav dokument.

Haigustunnuste ilmnemisel jää palun koju ja lükka oma teatrielamus tervise taastumiseni edasi!

NB! Endla Teater pakub koostöös Confido´ga pileti ostnud teatrikülastajale võimalust teha antigeeni kiirtesti külalisele sobivas testimispunktis üle Eesti (NB testi ei ole võimalik teha ja sooduskoodi rakendada kiirkliinikutes). Pärnus asub testimispunkt Port Arturi 1 keskuses. 48 tundi kehtivat kiirtesti on võimalik teha soodushinnaga 17 eurot, kui kasutada sooduskoodi TEATRISSE_21 (kood kehtib kuni 01.09.2021).

Antigeeni kiirtestile saab sobivas testimispunktis aja broneerida siin.

Juhiseid täiendatakse jooksvalt vastavalt Vabariigi Valitsuse otsustele.  Tegeleme optimaalsemate testimislahenduste leidmisega, mida etenduste külastajaile pakkuda.

Seniks sündmusterikast suve jätku ja uute kohtumisteni Endla etendustel!