Turvalise teatrikülastuse juhised 

Vabariigi Valitsus on seadnud avalike ürituste korraldajatele uued piirangud, mis toob ka teatritegevuse korralduses alates 29. oktoobrist kaasa mõningaid muudatusi. Palume oma külalistelt mõistvat ja hoolivat suhtumist, et viiruse levikut pidurdada, kultuurielu saaks avatuna püsida ning teatrietendused turvaliselt toimuda.  

Selleks, et Sinu järgmine teatriskäik oleks meeldiv ja ohutu sündmus nii Sulle kui ka kõigile teistele etendusel viibijatele, palume Sul etendusele tulles olla valmis tõendama (kas digitaalselt või paberkandjal), et oled kas:

  • vaktsineerimiskuuri läbinud (kuni 1 aasta peale vaktsineerimise lõppu)
või
  • COVID-19 haiguse läbi põdenud (kuni 6 kuud peale läbipõdemist)

Sujuvaks etendusealale sisenemiseks on vajalik, et teatrikülastaja on patsiendiportaalis eelnevalt loonud COVID-19 immuniseerimise tõendi või  COVID läbipõdemise tõendi, mille ehtsust ja kehtivust kontrollitakse tõendil oleva QR-koodiga spetsiaalse veebirakenduse abil. 

Alates 29. oktoobrist 2021 peavad kõik 12-aastased ja vanemad teatrikülastajad kandma maski.

Alates 1. novembrist 2021 peavad 12-17-aastased noored teatrikülastamisel esitama tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta või tõendi tervishoiuteenuse osutaja poolt tehtud PSR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse kohta. 

PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ja antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel või tegevuses osalemist. Lisaks tervishoiuteenuse osutaja tehtud testile kehtib ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemus.

Teatrietendusele tulles veendu, et Sul on kaasas teatripilet, üks eespool välja toodud COVID tõenditest, isikut tõendav dokument ja kaitsemask.

Haigustunnuste ilmnemisel jää palun koju ja lükka oma teatrielamus tervise taastumiseni edasi!


Juhiseid täiendatakse jooksvalt vastavalt Vabariigi Valitsuse otsustele.  Tegeleme optimaalsemate testimislahenduste leidmisega, mida etenduste külastajaile pakkuda.

Kohtumiseni teatris!