Suures saalis esietendub draama „Vaade sillalt“

17. oktoobril esietendub Endla Suures saalis Arthur Milleri draama „Vaade sillalt“, mille lavastaja on Priit Pedajas.  Arthur Milleri ühe tuntuima näidendi jõuliste karakterite ja kirglike inimsuhete kaudu avaneb vaade kirjutamata seadustele inimese elus – aule, armastusele, armukadedusele, ihale ja lojaalsusele.
New York aastal 1956. Brooklyni sadamatööline Eddie Carbone võtab oma katuse alla elama äsja Itaaliast saabunud sugulased – illegaalsed immigrandid Marco ja Rodolpho, kes väljasaatmisriskist hoolimata on tulnud vabaduse maale tööd ja leiba otsima. Kui aga Eddie kauni kasutütre Catherine'i ja Rodolpho vahel süttib armastus, saab üsna ruttu selgeks, et vabaduselgi on oma hind. 

„„Vaade sillalt“ on igihaljas peredraama ja oma karakterite poolest on näitlejatel seda huvitav ja hea mängida – Miller nagu teisedki tolle aja ameerika näitekirjanikud oli karakterite loomises väga tugev,“ selgitab lavastaja Priit Pedajas. „Ja selles näidendis on üks konks, mis on meile täna tuttavam, kui oli varem, mil seda on Eestis lavastatud – see puudutab illegaalset immigratsiooni. Neid immigrante, kes tulevad tööle. Miller loob siin sellega dramaatilise pinge ja küsimuse peresuhetes – kas peretütar võib illegaalse immigrandiga abielluda või mitte. Lisaks on näidendis hästi suurelt ja oluliselt sees ka reetmise teema – raske eetiline küsimus, mis mitte kuidagi ei vanane.“

Lavastuses mängivad Meelis Rämmeld, Jaan Rekkor, Karin Tammaru, Fatme Helge Leevald, Karl Andreas Kalmet, Priit Loog ja Sander Rebane. Näidendi tõlkis Anne Lange, lavastuse kunstnik on Liina Unt, valguskunstnik Margus Vaigur ja muusikaline kujundaja Priit Pedajas. Järgmised etendused toimuvad 22., 29. ja 30. oktoobril, 4., 5. ja 25. novembril ning 3., 4., 21. ja 30. detsembril Endla Suures saalis.

Piletid on müügil Endla Teatri kassas, Piletimaailmas ja Piletilevis.

(Uudist illustreerib uuslavastuse „Vaade sillalt“ reklaamfoto. Fotograaf Danel Rinaldo.)