Esietendub lastelavastus „Härra Huu“

10. detsembril kell 12.00 esietendub Endla Teatri Suures saalis lastelavastus „Härra Huu“, mille autor on Hannu Mäkelä ning dramatiseerija ja lavastaja Ingomar Vihmar.

Kui metsas oks praksatab, on see härra Huu. Kui voodi all miski liigub, on see härra Huu. Kui öösel miski tatsutab ja patsutab ja köögis matsutab, on see ikka seesama härra mustkuub, hirmus härra Huu – väike mustakuueline mees, kes elab üksi keset paksu metsa ja kelle tööks on öösiti lapsi hirmutada. Ta oleks oma tööga üldiselt rahul, kui ta ise nii hirmsasti pimedat ei kardaks. Ka eraku elu paksu metsa sees oleks väga mõnus, kui vaid ei oleks seda painavat igatsust leida endale tõeline sõber.


„„Härra Huuga“ oli minu esimene kokkupuude aastaid tagasi, kui Hannu Mäkelä jutustust oma pojale ette lugesin. Ma olin selle aastakümneteks unustanud, aga kui hakkasin nüüd mõtlema, et mida võiks lastele lavastada, siis tuli see tunne, mis mul seda jutustust ette lugedes oli, meelde. Lugesin raamatu uuesti üle ja see tunne tuli tagasi, kerkis meelde,“ räägib lavastaja Ingomar Vihmar.

„Minu jaoks on oluline see, kuidas autor Hannu Mäkelä on „Härra Huu“ kirjutanud – see on kirjutatud lastele, aga samas nagu üldse ei ole ka. Mäkelä ei alahinda lapsi, ta näitab maailma sellisena, nagu ta on, ilma seda lihtsustamata ja hellitamata. Ta jutustab küll lastele, aga ilma hinnaalanduseta. Hannu Mäkelä jutustuse põhi-iva on, et imed on ikkagi võimalikud. Et imesid teevad need, kellel on rohkem, nendele, kellel on hetkel vähem. Ja nii ongi – nii raamatus, elus kui teatris.“

Lastelavastuse kunstnik on Illimar Vihmar, videokunstnik Argo Valdmaa, valguskunstnik Ivar Piterskihh ja muusikaline kujundaja Feliks Kütt. Teose tõlkis Piret Saluri. Lavastuses mängivad Meelis Rämmeld, Nils Mattias Steinberg, Liis Karpov, Fatme Helge Leevald ja Priit Loog.

Järgmised etendused toimuvad 11., 12., 14., 16.–19. ja 21. detsembril, 20. ja 27. jaanuaril ning 6. veebruaril Endla Teatri Suures saalis.

Piletid on müügil Endla kassas, Piletimaailmas ja osaliselt ka Piletilevis.

(Uudist illustreerib lastelavastuse „Härra Huu“ tunnuspilt. Kujundaja Illimar Vihmar, fotograaf Priit Loog.)