Esietendub seikluslik lastelavastus „Doktor Dolittle“

Mõned aastad tagasi ääretult populaarse „Peeter Paan ja valge lind Wendy“ lavastanud Oleg Titov on taas Endla Teatris, et tuua lavale Hugh Loftingi jutustustel põhinev seikluslik lastelavastus „Doktor Dolittle“, mis sobib kogu perele. Ootame lapsi alates 5. eluaastast ja usume, et ka emadel-isadel on põnev. Lavastus esietendub 12. detsembril.

„„Peeter Paani“ ja „Doktor Dolittle’i“ kõige selgem ühine joon on see, et tegemist on hoogsate lastelavastustega. Mõlemad lood räägivad armastusest. Kui „Peeter Paan“ kõneles rohkem armastusest inimeste vastu, siis teine pigem armastusest loomade vastu,“ selgitab lavastaja Oleg Titov. „„Doktor Dolittle“ on mõnus väljakutse. See on nii mulle kui lavastuse kunstnikule suurepäraseks võimaluseks fantaasiat kasutada. Lugu toimub väga erinevates asukohtades – seetõttu kasutame pöördlava, toimub väga aktiivne liikumine ning lavakujunduse muutumine ja muundumine.“

Doktor John Dolittle on auväärne ja lugupeetud arst, kõige targem mees oma kodulinnas. Varem seisid inimesed tunde järjekorras, et tema vastuvõtule saada. Aga nüüd on kõik teisiti, sest doktoril on üks veidrus ja linnaelanike meelest on see veidrus pisut üle piiri läinud. Doktor nimelt armastab väga loomi ja terve tema kodu on neid täis – sahvris elavad jänesed, klaveris valged hiired, arstikabinetis jalutab siga ning aiatiigis elab alligaator. Aga kellele meeldiks arsti vastuvõttu oodates kogemata siili peale istuda? Puddelby-on-the-Marshi elanikele igatahes mitte!

Nii jätavadki patsiendid doktor Dolittle'i juures käimise ning õigupoolest sobib see doktorile üsna hästi, sest nüüd saab ta minna otsima Suurt Klaasmeretigu – kõige vanemat elusolendit maailmas. Algab seiklus, mille käigus loomade keelt oskav doktor ja tema karvased ja sulelised sõbrad satuvad nii Hispaania härjavõitlusareenile kui kaugel lõunameres asuvale Ämmalahvi saarele.

„Doktor Dolittle’i“ dramatiseerija on Liis Aedmaa, kunstnik Liina Unt, muusika autor ja muusikaline kujundaja Feliks Kütt, valguskunstnik Margus Vaigur ja videokujundaja Argo Valdmaa. Lavastuses mängivad Tambet Seling, Ireen Kennik, Karin Tammaru, Priit Loog, Meelis Rämmeld, Lauri Mäesepp, Jane Napp ja Nils Mattias Steinberg. Päevased etendused toimuvad 12.-22. detsembrini, 23. jaanuaril ja 19. veebruaril ning õhtune 11. jaanuaril Endla Suures saalis. Külalisetendus toimub 13. veebruari õhtul Ugala Teatris.

(Uudist illustreerib foto lavastusest. Fotol Tambet Seling (doktor Dolittle). Fotograaf Siim Vahur.)