Esietendub väikelastele mõeldud lastelavastus „Üks rohutirts läks kõndima“

23. jaanuaril esietendub Endla Teatri Ärklisaalis 2-7-aastastele lastele suunatud „Üks rohutirts läks kõndima“, mis on inspireeritud Ernst Enno lasteluulest.
Terve maailm on täis kõiksugu vahvaid helisid. Tipa-tapa! Mmumm-mmumm-mmumm! Pirr, pirr, pirr! Tsirp, tsirp! Kõss! Need on lõbusad ja kummalised, võibolla natuke ehmatavad! Mõnikord ei saa aga üldse arugi, mis hääled need on. Kunagi ammu-ammu elas üks onu Ernst, kes need helid üles kirjutas ja oma luuletustesse pani. Meie äratasime need helid uuesti ellu! Ja oi kui naljakas on helidega vigurdada! Ja veelgi põnevam neid kuulatada ja mõistatada. Olgu siis selle hääle tegijaks rohutirts, kes läks kõndima. Hiiretips, kes võttis nõuks putru keeta. Või metsmesilased, kes sumistasid pidu pidada. Lii ja laa ja laa ja lii! Tip ja tap ja tipadii!

„Väike vaataja peab ennast teatris hästi tundma, tal peab olema mugav ja soe, et saaks naerda ja kõige olulisem on, et ta lahkuks hea tuju ja uute mõtetega. Siis tahab ta teinegi kord meile külla tulla. Loodan siiralt, et ka last saatev lapsevanem leiab siit oma iva, naudib etendust koos lapsega ja teatrikülastusest saab nende ühine kogemus või tõdemus, et loovuse ja leidlikkuse aluseks on mäng,“ kommenteerib lavastaja ja kunstnik Kaili Viidas. 

„Uurides lavastuse tarbeks Ernst Enno elulugu, läks mulle väga südamesse tema suhe oma abikaasaga – lootustandva kunstniku Ellaga. Minu ees rullus lahti lugu täis armastust, romantikat ja teineteise mõistmist. Kuna üks neist oli luuletaja ja teine kunstnik, hakkaski minu peas elama fantaasiamäng, kuidas kusagil metsas kohtuvad üks poiss, kes kõik nähtu sõnadesse paneb ja üks tüdruk, kes kõik, mida näeb, üles joonistab. See on lugu üksteise ja ümbritseva märkamisest ja mõtestamisest. Sünnib lavastus, kus helist saab muusika, muusikast mäng ja mängust armastus. Armastus looduse ja teineteise vastu.“

Lapse esimese teatrietenduse „Üks rohutirts läks kõndima“ autorid Ernst Enno, Ott Kilusk ja Kaili Viidas. Lavastuses mängivad Karin Tammaru ja Sander Rebane. Järgmised etendused toimuvad 26. ja 28. jaanuaril, 2., 3., 13., 20. ja 23. veebruaril Endla Teatri Ärklisaalis. Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas.

(Uudist illustreerib lastelavastuse „Üks rohutirts läks kõndima“ tunnuspilt. Kujundaja Kaili Viidas, fotograaf Priit Loog.)