Hea Teatri Auhinna laureaat 2021 on valguskunstnik Margus Vaigur

Meil on suur rõõm teatada, et Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühenduse (ETUKÜ) Hea Teatri auhinna seekordne laureaat on valguskunstnik ja Endla Teatri valgusala juht Margus Vaigur.
Auhind anti üle 5. märtsil Endlas pärast lavastuse „Noor jää“ esietendust, mille valguskujundaja Vaigur on. Auhinnaks on igal aastal ühe eesti kunstniku teos, seekord kingiti laureaadile Maarit Murka graafiline leht sarjast „Positsioonid“.

ETUKÜ hindab Margus Vaigurit kui Eesti üht viljakamat valguskunstnikku, kes töötab võrdselt nii muusika-, sõna- kui tantsuteatris. Lisaks arvukatele lavastustele erinevates Eesti teatrites on ta loonud valguslahendusi teatrilavastustele ka välismaal (nt Soomes ja Lätis).

Vaigur on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia (TÜVKA) valguskujunduse eriala. Lisaks põhitööle Endla valgusala juhina on ta nüüdseks juba üle 15 aasta TÜVKA visuaaltehnoloogia üliõpilaste üks peamisi õppejõude. Tema käe all on õppinud väga paljud Eestis töötavatest valgusmeistritest, kes kõik on aidanud märkimisväärselt tõsta Eesti teatri valguskujunduse taset.

Palju õnne!