Juuli-oktoobri etenduste piletid nüüd müügil!

Endla Teater alustab oma 110. hooaega juuli esimesel nädalavahetusel Suure saali etendustega. Suve lõpus ja sügisel rõõmustame publikut lausa nelja uuslavastusega: esietenduvad kulinaarne düstoopia „Nagu süldikeeduvesi“, draama „Jõgi“, draama „Vaade sillalt“ ning lugu raamatutest ja armastusest „Abort“, millest viimased kaks pidid publikuni jõudma juba kevadel, aga eriolukorra tõttu plaanid muutusid. Müügil on kõik etendused kuni oktoobri lõpuni, välja arvatud uuslavastuse „Abort“ etendused, mille piletid lähevad müüki 6. juulil.

1. augustil Endla Suures saalis esietenduv kulinaarne düstoopia „Nagu süldikeeduvesi“ (lavastaja Kaili Viidas) on eriolukorra ajal valminud algupärand, mille tegevus ei asetu minevikku ega tulevikku. Samas ei ole see ka nüüd ja praegu, vaid meile lähedal, aga mitte siinsamas. Humoorika teksti varjus esitatakse palju küsimusi selle kohta, kuidas see inimeseks olemine siis ikkagi käib. Ott Kiluski verivärske näidendi esmalavastuses mängivad Peeter Tammearu, Sten Karpov, Tambet Seling, Nils Mattias Steinberg, Ott Raidmets, Sander Rebane, Kleer Maibaum, Karin Tammaru, Fatme Helge Leevald ja Ireen Kennik.

Septembris esietendub Endla Küünis draama „Jõgi“ (lavastaja Taago Tubin). Rahvusvaheliselt tuntud ja auhinnatud briti näitekirjaniku, stsenaristi ja filmirežissööri Jez Butterworthi draama „Jõgi“ on kummastavalt veetlev ja lummavalt salapärane armastuslugu. Butterworthi peetakse kaasaegse briti dramaturgia üheks omapärasemaks autoriks, kriitikud on tema kohta öelnud, et ta näeb välja nagu piraat ja kirjutab nagu ingel. Lavastuses mängivad Jane Napp, Carita Vaikjärv, Märt Avandi ja Sänni Noormets.

Oktoobri keskel esietendub Endla Suures saalis draama „Vaade sillalt“ (lavastaja Priit Pedajas). Arthur Milleri ühe tuntuima näidendi jõuliste karakterite ja kirglike inimsuhete kaudu avaneb vaade kirjutamata seadustele inimese elus – aule, armastusele, armukadedusele, ihale ja lojaalsusel. Lavastuses mängivad Meelis Rämmeld, Jaan Rekkor, Karin Tammaru, Saara Nüganen või Fatme Helge Leevald, Karl Andreas Kalmet või Sander Rebane, Priit Loog, Tambet Seling, Carita Vaikjärv ja Ando Loosaar.

Nädal aega hiljem esietendub Endla Küünis lugu raamatutest ja armastusest, või siis hoopis millestki muust … „Abort“ (lavastaja Kaili Viidas). Veidras asutuses, millest keegi eriti midagi ei tea, töötab üksildane, pisut naljaka olemisega mees. Ta pole ammu väljas käinud ega õieti kellegagi suhelnud. Aga siis, ühel vihmasel hilisõhtul, tuleb üks naine – nii ebamaiselt ilus, et tema olemasolu pole usutav … Richard Brautigani romaani dramatiseeris Ott Kilusk ning lavastuses mängivad Jane Napp, Nils Mattias Steinberg, Ago Anderson, Sten Karpov ja Carmen Mikiver.

Oleme ääretult tänulikud teatrisõpradele, kelle huvi ja toetus raugenud pole. Ootame ka ise põnevusega uue hooaja algust ning publikuga taaskohtumist, mille puhul teeme endast kõik oleneva, et nii meil kui külastajatel oleks turvaline. Võtame teid vastu, kui oleme terved, ning palume ka teil haigena teatrisse mitte tulla – võtke palun sellisel juhul kassaga ühendust ning saate pileti ümber vahetada.

Kuni oktoobri lõpuni toimuvate Endla Teatri etenduste piletid on müügil Piletimaailmas, Piletilevis ning Endla Teatri kassas

NB! Seoses Vabariigi Valitsuse otsusega kehtestada koroonaviiruse leviku peatamiseks eriolukord, jäid ära kõik Endla Teatri kevadsuvised etendused alates 13. märtsist (sh suvelavastus „Põrgupõhja uus Wanapagan“). Ärajäänud etenduste piletid kehtivad kui kinkekaardid vabalt valitud Endla Teatri 2020. aasta etendustele (sh väljasõiduetendused). Piletite ümbervahetamiseks võtke palun ühendust Endla kassaga.