Kõik 2020. aasta etenduste piletid on tänasest müügil!

Tänasest on müügil kõik kuni detsembri lõpuni toimuvate Endla Teatri etenduste piletid. Pileteid saab osta PiletimaailmasPiletilevis ja Endla Teatri kassas. Publikut on sel aastal üllatamas lausa viis uuslavastust: kulinaarne düstoopia „Nagu süldikeeduvesi“, draama „Jõgi“, draama „Vaade sillalt“, lugu raamatutest ja armastusest „Abort“ ning lastelavastus „Härra Huu“.
1. augustil Endla Suures saalis esietenduv kulinaarne düstoopia „Nagu süldikeeduvesi“ (lavastaja Kaili Viidas) on eriolukorra ajal valminud algupärand, mille tegevus ei asetu minevikku ega tulevikku. Samas ei ole see ka nüüd ja praegu, vaid meile lähedal, aga mitte siinsamas. Humoorika teksti varjus esitatakse palju küsimusi selle kohta, kuidas see inimeseks olemine siis ikkagi käib. Ott Kiluski verivärske näidendi esmalavastuses mängivad Peeter Tammearu, Sten Karpov, Tambet Seling, Karin Tammaru, Fatme Helge Leevald, Ireen Kennik, Kleer Maibaum, Ott Raidmets, Nils Mattias Steinberg ja Sander Rebane.

Septembris esietendub Endla Küünis draama „Jõgi“ (lavastaja Taago Tubin). Rahvusvaheliselt tuntud ja auhinnatud briti näitekirjaniku, stsenaristi ja filmirežissööri Jez Butterworthi draama „Jõgi“ on kummastavalt veetlev ja lummavalt salapärane armastuslugu. Butterworthi peetakse kaasaegse briti dramaturgia üheks omapärasemaks autoriks, kriitikud on tema kohta öelnud, et ta näeb välja nagu piraat ja kirjutab nagu ingel. Lavastuses mängivad Jane Napp, Carita Vaikjärv, Märt Avandi ja Sänni Noormets.

Oktoobri keskel esietendub Endla Suures saalis draama „Vaade sillalt“ (lavastaja Priit Pedajas). Arthur Milleri ühe tuntuima näidendi jõuliste karakterite ja kirglike inimsuhete kaudu avaneb vaade kirjutamata seadustele inimese elus – aule, armastusele, armukadedusele, ihale ja lojaalsusel. Lavastuses mängivad Meelis Rämmeld, Jaan Rekkor, Karin Tammaru, Fatme Helge Leevald, Karl Andreas Kalmet, Priit Loog ja Sander Rebane.

Nädal aega hiljem esietendub Endla Küünis lugu raamatutest ja armastusest, või siis hoopis millestki muust … „Abort“ (lavastaja Kaili Viidas). Veidras asutuses, millest keegi eriti midagi ei tea, töötab üksildane, pisut naljaka olemisega mees. Ta pole ammu väljas käinud ega õieti kellegagi suhelnud. Aga siis, ühel vihmasel hilisõhtul, tuleb üks naine – nii ebamaiselt ilus, et tema olemasolu pole usutav … Richard Brautigani romaani dramatiseeris Ott Kilusk ning lavastuses mängivad Jane Napp, Nils Mattias Steinberg, Ago Anderson, Sten Karpov ja Carmen Mikiver.

Detsembris jõuab Endla Teatri suurele lavale Hannu Mäkelä „Härra Huu“ (lavastaja Ingomar Vihmar).  Kui metsas oks praksatab, on see härra Huu. Kui voodi all miski liigutab, on see härra Huu. Kui öösel miski tatsutab ja patsutab ja köögis matsutab, on see ikka seesama härra mustkuub, hirmus härra Huu. Uues lastelavastuses mängivad Nils Mattias Steinberg, Meelis Rämmeld, Liis Karpov, Fatme Helge Leevald ja Priit Loog.

NB! Seoses Vabariigi Valitsuse otsusega kehtestada koroonaviiruse leviku peatamiseks eriolukord, jäid ära kõik Endla Teatri kevadsuvised etendused alates 13. märtsist (sh suvelavastus „Põrgupõhja uus Wanapagan“). Ärajäänud etenduste piletid kehtivad kui kinkekaardid vabalt valitud Endla Teatri 2020. aasta etendustele (sh väljasõiduetendused). Piletite ümbervahetamiseks võtke palun ühendust Endla kassaga.

(Uudist illustreerib uuslavastuse „Jõgi“ reklaamfoto. Fotograaf Priit Loog.)