Kolleegipreemiad 2023

22. detsembril kuulutati Endla Teatri jõulupeol välja traditsioonilised kolleegipreemiate saajad ning tänati kõige hõivatumat nais- ja meesnäitlejat.

Teatripere valis parimaks naisnäitlejaks Fatme Helge Leevald rollide eest lavastustes „15 meetrit vasakule“ (Eija) „Helluse keeles“ (Emma Greenway) ja „Mäeküla piimamees“ (Mari).

Aasta meesnäitlejateks valiti Meelis Rämmeld rollide eest lavastustes „15 meetrit vasakule“ (Eino) ja „Mäeküla piimamees“ (Tõnu Prillop).

Parimaks lavastajaks kuulutati Laura Jaanhold, kes tõi lavale tükk suve „25 °C ja päike“ ja novembris esietendunud retke vägivalla südamesse „Kurjus“.

Aasta kunstnik-kujundajaks valiti Illimar Vihmar, kes on lavastuste „ 25 °C ja päike“,  „Mäeküla piimamees“ ja „Kurjus“ kunstnik.

Parimaks etendust ettevalmistavaks ja teenindavaks tehniliseks töötajaks valiti heliala juhataja Siim Rohtväli. Parimateks teenindajateks on kassapidaja Siret Ruus  ja valvelaua töötaja Malle Kuningas. Aasta korraldaja tiitli pälvis trupijuht Aigi Veski.

Kõige hõivatum naisnäitleja on samuti Fatme Helge Leevald , kes andis aasta jooksul 133 etendust ning kõige hõivatum meesnäitleja on Priit Loog, kes andis aasta jooksul 137 etendust.

Täname kõiki silmapaistvaid kolleege!

(Uudist illustreerib foto lavastusest „Mäeküla piimamees“, fotol Fatme Helge Leevald ja Meelis Rämmeld. Fotograaf Gabriela Urm)