Kuidas möödus Endla Teatri 108. sünnipäev?

Hommik algas rõõmsalt! Loominguline juht Ingomar Vihmar võttis vastu õnnitlused raadiolt Elmar ja šokeeris naljatades saatejuhte, kes olid hommik otsa 108. sünnipäevast rääkinud, et teatril on hoopis 110. sünnipäev. Nali naljaks! Üdini tõsise intervjuu andis „Terevisioonile“ voodilinasse mässitud Sepo Seeman.

Päeval käidi kalmistul, kus mälestati ja meenutati Endla Teatri kunagisi teenekaid töötajaid. 

Küüni koridoris avati lausa kaks näitust: kolme viimase hooaja parimaid Eesti teatriplakateid koondav plakatikunsti näitus ning Endla Teatri kostüümimeistrite näitus, kus eksponeeritakse valikut Endla Teatris valminud kostüümidest. Kui tavaliselt näitavad oma loomingut kostüümikunstnikud, siis nüüd on valiku autoriteks valmistajad ise. Näitust on võimalik külastada detsembri alguseni. 

Teatri sünnipäevaks sai valmis ka Endla töötajate lastetuba, mille eest hoolitsesid Endla aktiivsed lapsevanemad. Lastetoa avamise kohta saab täpsemalt lugeda Pärnu Postimehest

Õhtul toimus ajaloolise komöödia „Pidusöök“ suurejooneline esietendus, pärast mida tähistas Endla pere nii sünnipäeva kui uue lavastuse valmimist. Sünnipäevatordi valmistas Endla Teatrikohvik ning meelelahutuse eest hoolitsesid oma maja andekad plaadikeerutajad. Õhtu lõppes toreda kolleegi Fatme Helge Leevaldi sünnipäeva algusega.

Tuletame ka meelde, et oktoobri lõpuni saab osa võtta Endla Teatri sünnipäevaviktoriinist. Loosime õigesti vastanute vahel välja 5 õnnelikku võitjat, kellest igaüks saab 2 piletit vabalt valitud Endla Teatri etendusele.