Esietendub draama „Kummitused“

9. novembril esietendub Endla Teatri Küünis Henrik Ibseni maailmakuulus draama „Kummitused“, mille lavastaja ja muusikaline kujundaja on Ingomar Vihmar, kelle sõnul on loo olulisim sõnum oma südamehäält kuulata.

Homme on leskproua Helene Alvingu elu üks õnnelikem päev, sest homme avatakse pidulikult tema elutöö – lastekodu Helene abikaasa kapten Alvingu mälestuseks. Aga juba täna on Helene rõõmus ja õnnelik, sest üle pika aja on taas kodus tema poeg Osvald, kellest on kodust eemal kasvades saanud andekas ja suure tulevikuga kunstnik. Juba täna jätab Helene hüvasti kõige olnuga, heidab endalt mineviku taaga ning homme, pärast lastekodu avamist, hakkab ta elama just sellist elu, nagu on alati igatsenud – õnnelikku ja iseseisvat elu, millest õhkab samasugust elurõõmu nagu kõigist Osvaldi maalitud piltidest.

Aga Helene eilsel on juba täna tema homsega hoopis teistsugused plaanid. Minevikku maetud saladused ning kõneldud ja kõnelemata valed tulevad kummitustena tagasi ja nõuavad oma osa ka Helene ja Osvaldi tulevikust.

Draama „Kummitused“ tõlkija on Henrik Sepamaa, kunstnik Jaanus Vahtra ja valguskunstnik Elerin Tammel. Lavastuses mängivad Kleer Maibaum, Nils Mattias Steinberg, Tambet Seling, Priit Loog ja Fatme Helge Leevald. Järgmised etendused toimuvad 12., 13., 20. ja 27. novembril, 6. ja 17. detsembril ning 17. ja 30. jaanuaril Endla Küünis.

(Uudist illustreerib foto lavastusest „Kummitused“, fotol vasakult Nils Mattias Steinberg, Tambet Seling ja Kleer Maibaum. Fotograaf Mats Õun.)