Lavastuse „Noor jää“ castingu tulemused

Laupäeval toimus Endla Teatri Küünis casting, kus teater otsis osatäitjat lavastusse „Noor jää“. Kandideerima tuli paarkümmend 7-12-aastast andekat poissi. Lavastuses „Noor jää“ hakkavad perepoeg Vahurit mängima Tõru Kannimäe Läänemaalt Oru koolist ja Pärnu poiss Vesse Leok Mai koolist. . Žüriisse kuulusid lavastaja Kaili Viidas, dramatiseerija Ott Kilusk, näitleja Priit Loog.

Lavastaja Kaili Viidas: „Vahuri roll on päris keeruline ja lavatükki läbiv, palju keerulisi suhteid ja lavapartnereid. See roll on õppinud näitlejalegi päris suur väljakutse. On, mida proovida, harjutada, otsida ja lapsed näevad rohkem kui me arvame.”

„Noor jää“ on psühholoogiline sisevaatlus ühe perekonna elust ja tegemistest, kus hargneb päris suur ja keeruline suheterägastik.

Loo sündmustik kulgeb maalilises maamõisas, mesitarude vahel. Valdholmid on mesinikud. Amet on liikunud põlvest põlve, aegade hämarusest, kuni hetkeni, mil kaua kestnud harmooniasse tekivad mõrad. Mehe ja tema võõrastütre vastastikune kiindumus areneb millekski enamaks: kireks, armastuseks, lammutades hingetu loodusjõuna enese ümber kõik, mis näis vankumatu ja igavene.

Autori sõnade järgi on peale inimese käega kirjutatud seaduste olemas veel hingeseadused, mis ei allu tavaloogikale. Järgides hingeseadusi, kaotavad mõisted moraal, eetika ja usaldus oma tähenduse. Loeb ainult armastus.

Endla teatri uuslavastuse „Noor jää“ proovidega alustatakse juba detsembris ja esietendub see märtsis. „Noor jää“ teksti autor on Nikolai Baturin ja dramatiseerija Ott Kilusk. Lavastab Kaili Viidas, kunstnik Ervin Õunapuu, valguskunstnik Margus Vaigur, muusikaline kujundaja Mick Pedaja ja videokujundaja Alyona Movko-Mägi.

Lavastuses mängivad Priit Loog, Carita Vaikjärv, Andrus Vaarik, Carmen Mikiver, Jane Napp, Meelis Rämmeld, Ireen Kennik, Karl-Andreas Kalmet, Kati Ong, Karmel Naudre, Ruuben-Joosua Palu.

Loe lisaks Pärnu Postimehest: