Loeng „Kuidas vaadata nüüdistantsu?“

15. novembri "Prime Mover" etenduse piletihinna sisse kuulub ka noortele ja koolidele suunatud loeng „Kuidas vaadata nüüdistantsu?“, mis toimub enne etendust Endla Teatri Valges saalis kell 18.00-18.40.
Noortele ja koolidele suunatud ning tantsule pühendatud loeng „Kuidas vaadata nüüdistantsu?“ avab kaasaegse tantsu teemat nii publiku kui ka tantsumaastiku seisukohast.

Loeng on sissejuhatuseks kaasaegse tantsu valdkonda kui ühte teatrižanrisse. Loeng koos visuaalsete näidetega annab ülevaate kaasaegsest tantsust, selle kohast tänases teatripildis ning sellest, kuidas tantsulavastust vaadata ja sellest paremini aru saada.

Loeng tegeleb muuhulgas järgmiste teemadega:
  1. Mis on kaasaegne tants? Kuidas seda iseloomustada ning millised jooned iseloomustavad nüüdistantsu. Tuuakse näiteid kohalikult teatrimaastikult.
  2. Kuidas vaadata ja „mõista“ nüüdistantsu? (loo puudumine – lavapildid, tunnetuslikkus, kogemuslikkus, kohalolu, seisund; kehalisus – seisundi, idee ja sisu väljendus keha kaudu)
  3. Nüüdistants Eestis: kohalik tantsumaastik ja nüüdistants teatrimaastikul – nüüdistants kui üks etenduskunsti žanr, nüüdistantsus tegutsejad, Sõltumatu Tantsu Lava roll.

Loengu läbiviija on tantsukriitik ja tantsija Iiris Viirpalu.

Loengu toovad Pärnusse Endla Teater ja Sõltumatu Tantsu Lava.

(Uudist illustreerib foto tantsulavastusest "Prime Mover". Fotol Isabell Bartnes Johansen. Fotograaf Antero Hein.)