Selgusid muusikali „Oliver Twist“ nimiosatäitjad

Möödunud nädalavahetusel, 13.-14. oktoobril toimus Endla Teatris casting, mille käigus valiti kevadel esietenduvasse uhiuude muusikali „Oliver Twist“ kaks nimiosatäitjat ja 15 röövlikamba liiget/vaestemaja last. Oliver Twisti mängivad Hans-Martti Mägar ja Paul Samuel Vihmar. Röövlikampa pääsesid 15 andekat 9-13aastast poissi nii Pärnust, Pärnumaalt kui Tallinnast. Žüriisse kuulusid lavastaja Peep Maasik, muusikali helilooja Jarek Kasar ning koreograaf Rauno Zubko.

(Lavastaja Peep Maasik ja helilooja Jarek Kasar castingu I päeval.)

Eelkatsetele tuli 39 poissi, kellest 24 paluti pühapäevasele castingule. Kui laupäeval esineti žüriile ettevalmistatud materjaliga, siis pühapäeval kohtusid poisid lauluõpetaja Elo Kesküla ning koreograafide Rauno Zubko ja Siim Praatsiga, kes viisid läbi töötoad. Seitse Oliver Twisti kandidaati töötasid koos näitleja Fatme Helge Leevaldi ja lavastaja Peep Maasikuga ka muusikali näidisstseeni kallal.

(Vasakult helilooja Jarek Kasar, dramaturg Anne-Ly Sova, koreograafid Rauno Zubko ja Siim Praats, lavastaja Peep Maasik ja seljaga näitleja Fatme Helge Leevald. Castingul on Hans-Martti Mägar.)

(Castingu II päev, esiplaanil koreograafid Rauno Zubko ja Siim Praats.)

Endla Teatri muusikal „Oliver Twist“ esietendub 9. märtsil 2019 Endla Teatris. Muusikali lavastaja ja libretist on Peep Maasik, helilooja Jarek Kasar, laulusõnade autorid Jarek Kasar ja Olavi Ruitlane, kunstnik Rosita Raud ning koreograaf Rauno Zubko. Mängivad Hans-Martti Mägar või Paul Samuel Vihmar, Jüri Vlassov, Silver Kaljula (Must Kast), Meelis Rämmeld, Ott Raidmets, Priit Loog, Carmen Mikiver, Tambet Seling, Lauri Kink, Nils Mattias Steinberg, Ireen Kennik, Fatme Helge Leevald, Carita Vaikjärv jpt.

(Lavastaja Peep Maasik kohtub castingult edasipääsenute ja nende vanematega.)
(Oliver Twisti mängivad Hans-Martti Mägar ja Paul Samuel Vihmar.)