Uue suvelavastuse piletid nüüd müügil!

Endla Teatri suvelavastus on A. H. Tammsaare „Põrgupõhja uus Wanapagan“, mille lavastaja on Kaili Viidas, dramatiseerija Ott Kilusk ja kunstnik Arthur Arula. 
Kui inimene tuleb maa peale, hakkab ta õnne otsima. Nii on see kõikides vanades lugudes, muinasjuttudes ja moodsates romaanideski. Inimene ise arvab, et mida rohkem õnne, seda lähemal õndsusele. Õnn on maine, tekitab kõhus sooja tunde ja tirib suu kõrvuni. Nõnda kulgeb inimene selles eksituses elupäevade lõpuni ja läheb põrgu, sest lootis õnne kaudu õndsaks saada.

Kui Vanapagan tuleb maa peale, tahab ta õndsaks saada, sest muidu pole ta põrgus õnnelik. Õndsus on aga taeva asi ja selleni jõutakse läbi alandliku meele. Aga kui Vanapagana meele vallutavad viha ja lihahimu, lein ja õrnus, siis saab temast inimene. Tumeda siuna väänleb ümber tema ihu armastus, mis on surmast suurem. Armastus, mis puhkeb õide läbi raevuka sigimise, vägivaldsete surmade ja südamevalu.

Aga mida teeb Vanapagan, kes on eksinud ja enam edasi minna ei mõista? Ta läheb algusesse tagasi …

Lavastuses mängivad Ago Anderson, Tambet Seling, Triin Lepik, Kadri Rämmeld, Peeter Tammearu, Karin Tammaru, Sten Karpov, Ott Raidmets, Risto Vaidla, Indrek Taalmaa, Carmen Mikiver, Ireen Kennik, Fatme Helge Leevald, Sander Rebane, Meelis Rämmeld jt. Valguskunstnik on Margus Vaigur ja muusikaline kujundaja Tauno Aints. 

„Põrgupõhja uus Wanapagan“ etendub 19., 20., 25., 26., 27. ja 28. juunil, 2., 3., 4., 5., 8., 9., 10. ja 11. juulil, 21., 22., 23., 26., 27. ja 30. augustil 2020 kell 19.00 Fortumi katlamajas (Pärnu, Ringi 56). Piletid on müügil Endla Teatri kassas, Piletimaailmas ja Piletilevis: märtsi lõpuni 20 €, alates 1. aprillist 22 €, alates 1. juunist 25 €.

Lavastust toetab Fortum Eesti AS. 

Lavastus ei sobi alla 14-aastastele vaatajatele.

(Uudist illustreerib lavastuse „Põrgupõhja uus Wanapagan“ plakatifoto. Fotol Triin Lepik ja Ago Anderson. Fotograaf Kalle Veesaar.)