Seoses Vabariigi Valitsuse otsusega kehtestada koroonaviiruse leviku peatamiseks eriolukord, jäävad ära kõik lavastuse „Põrgupõhja uus Wanapagan“ 2020. aasta etendused. Lisainfo siin

*

Kui inimene tuleb maa peale, hakkab ta õnne otsima. Nii on see kõikides vanades lugudes, muinasjuttudes ja moodsates romaanideski. Inimene ise arvab, et mida rohkem õnne, seda lähemal õndsusele. Õnn on maine, tekitab kõhus sooja tunde ja tirib suu kõrvuni. Nõnda kulgeb inimene selles eksituses elupäevade lõpuni ja läheb põrgu, sest lootis õnne kaudu õndsaks saada.

Kui Vanapagan tuleb maa peale, tahab ta õndsaks saada, sest muidu pole ta põrgus õnnelik. Õndsus on aga taeva asi ja selleni jõutakse läbi alandliku meele. Aga kui Vanapagana meele vallutavad viha ja lihahimu, lein ja õrnus, siis saab temast inimene. Tumeda siuna väänleb ümber tema ihu armastus, mis on surmast suurem. Armastus, mis puhkeb õide läbi raevuka sigimise, vägivaldsete surmade ja südamevalu.

Aga mida teeb Vanapagan, kes on eksinud ja enam edasi minna ei mõista? Ta läheb algusesse tagasi …

Tammsaare viimaseks jäänud romaan kuulutab selgesti ette meie kaasaega – tõejärgset ajastut, milles me juba mõnda aega elame. Maailmas on kohutav hulk sõnu ja nii võib mõnd sündmust või nähtust jutustaja perspektiivist kirjeldada kui positiivset või negatiivset – ja kõigil on õigus. Maailm läheb ikka veel iga päevaga hingetumaks ja lõhkisemaks, kurjad teevad head ja head teevad kurja. Lõppu aga ei tule ja kõik keerleb edasi. Ainus, mida pole, on lunastus

Etendused 19., 20., 25., 26., 27. ja 28. juunil, 2., 3., 4., 5., 8., 9., 10. ja 11. juulil, 21., 22., 23., 26., 27. ja 30. augustil 2020 kell 19.00 Fortumi katlamajas (Pärnu, Ringi 56).

Lavastust toetab Fortum Eesti AS.

lavastaja

Kaili Viidas

autor

A. H. Tammsaare

dramatiseerija 
Ott Kilusk

kunstnik
Arthur Arula

valguskunstnik
Margus Vaigur

muusikaline kujundaja
Tauno Aints

osades

Ago Anderson,
Tambet Seling
Triin Lepik
Kadri Rämmeld,
Peeter Tammearu,
Karin Tammaru
Sten Karpov
Kärt Tammjärv (Vanemuine),
Ott Raidmets
Risto Vaidla
(NUKU),
Indrek Taalmaa,
Carmen Mikiver
Ireen Kennik
Fatme Helge Leevald,
Sander Rebane
Meelis Rämmeld 
jt 

Esietenduse aeg selgumisel.