Steven Dietzi „Langev täht” on kibemagusa huumoriga pikitud romantiline draama kahe endise armastaja ootamatust ja elumuutvast taaskohtumisest ühe lummemattunud lennujaama ootesaalis.

Autor Steven Dietz räägib oma näidendist nii: „Kui ma noor olin, rääkisid inimesed mulle oma unistustest – kõikidest nendest vägevatest asjadest, mida nad elu jooksul teha kavatsevad. Paljusid neist inimestest pole ma hiljem enam kohanud. Aga märkimisväärne on see, et minu peas käivad nad oma kunagiste unistustega endiselt kokku: ma ei kavatsegi lasta neil kõigele, mida nad teha lubasid, käega lüüa. Ja seda hoolimata määramata hulgast soovidest, mis minu elus täitumata jäid.
Me elame „virtuaalsete jällenägemiste“ ajastul – tehnoloogia abil hoitakse meid „ühenduses“ möödaniku, meie isikliku ajaloo ja noorusega. „Langevas tähes” tahtsin ma kirjutada mitte-virtuaalsest taaskohtumisest. Sellest tõelisest ja ebamäärasest olukorrast, kus inimene seisabki sinu ees ja sul pole enam kuskile taganeda. Ja kes see inimene on? Keegi sinu minevikust. Keegi, kes teab sinu saladust. Sest kunagi kuulus talle sinu süda.
Toona, tol ajal, kui sa veel kinkisid oma südant nii valmilt, täielikult ja rumalalt, tundis ta sind läbi ja lõhki. Ja neil aeglastel laiskadel hommikutel kuskil jahedates üüritubades või ammuilma tegevuse lõpetanud kohvikute küünlavalges vaikuses rääkisid sa talle kindlasti mis uskumatuid asju sa elu jooksul korda kavatsed saata. Kõik oma julgeimad plaanid laotasid sa pidulikult tema ette ... Ja miks ka mitte? Sa olid ju noor ja armunud – sinu särava tuleviku ääretus avaruses polnud ometi miskit, mis sind takistada oleks võinud.
Me kipume minevikku vaatama läbi huumoriprisma ja selleks on omajagu põhjust. Oh, kuidas me riides käisime, millised soengud meil olid, mis muusikat me kuulasime! Jeerum, mida me küll mõtlesime?! Kui meil vähegi veab, siis suudame kriipiva kahetsuse matta nostalgilise naeru alla, et rahulikult oma igapäevaeluga edasi minna.
Ja siis näeme me tema nägu. Tema, kes teab meist rohkemat kui vaja. Tema, kes teab täpselt, kui kaugel või lähedal on meie elatav elu meie kunagiste unistuste elust. Selliseid jällenägemisi – päriselt, näost näkku – saadavad tihti naer, lõõpimine, meenutused ja alkohol. Nii läheb ka selles näidendis, mida sa peagi koged."

lavastaja

Enn Keerd

autor

Steven  Dietz

kunstnik
Liina Tepand

tõlkija
Andra Aaloe

valguskunstnik
Karmen Tellisaar

muusikaline kujundaja
Feliks Kütt

videokunstnik
Antti Aalmaa

Kestus 1 h 45 min (etendus on ühes vaatuses).

Esietendus 11. novembril 2023 Endla Teatri Küünis.

Kavaleht

Näitlejad

Kadri Rämmeld - Elena Carson

Indrek Taalmaa, külalisena - Reed McAllister

Meedias

21.11.2023 Mitte langev täht, vaid kosmoseprügi (Ille Rohtlaan, Pärnu Postimees)

9.11.2023 Aktuaalne kaamera (ERR, 19.34-29.40)

8.11.2023  Endla Küünis jõuab publiku ette romantiline draama lahkuläinud paari taaskohtumisest (Anu Jürisson, Pärnu Postimees)


Osta pilet

22.06

--:--
Küünis
Piletimaailm

Välja müüdud

Piletilevi

Välja müüdud

30.06

--:--
Küünis
Piletimaailm

Välja müüdud

Piletilevi

Välja müüdud

25.09

--:--
Küünis
Piletimaailm

Välja müüdud

Piletilevi

Välja müüdud

02.10

--:--
Küünis
Piletimaailm

Välja müüdud

Piletilevi

Välja müüdud

26.10

--:--
Küünis
Piletimaailm

Välja müüdud

Piletilevi

Välja müüdud