Emakeelepäev Endlas

Endla Teater tähistab emakeelepäeva Tammsaare romaanil põhineva lavastusega „Elu ja armastus“, millele eelneb kirjandusteadlase Maarja Vaino loeng „Armastus ja temast lahtisaamine. Tammsaare juhtum“.

Loeng toimub 14. märtsil kell 17.30-18.30 Endla Küünis ja on tasuta. Kooligruppidele, kes tulevad loengut kuulama ja soovivad pärast ka etendust vaadata, on kinni pandud piiratud arv pileteid etendusele. Loengusse registreerimiseks ja/või piletite väljaostmiseks palume ühendust võtta Ain Miilbergiga (ain@endla.ee).

Kirjandusteadlane Maarja Vaino on üks Eesti paremaid Tammsaare-tundjaid. Ta kaitses 2011. aastal Tallinna Ülikoolis doktoritöö „Irratsionaalsuse poeetika A. H. Tammsaare loomingus", mida tunnustati üleriigilise teadustööde konkursil peapreemiaga. Väitekirja laiendatud versioon ilmus 2016. aastal raamatuna. 2005-2016. aastatel juhtis ta A. H. Tammsaare muuseumit, aastast 2017 Tallinna Kirjanduskeskust, mis loodi Vilde ja Tammsaare muuseumite põhjal. Maarja Vaino on terava sulega kolumnist ajalehes Postimees ja juhib Vikerraadios kultuurisaadet „Vasar“. Tammsaare juubeli tähistamiseks ilmusid 2018-2019. aastatel ERRi kultuuriportaalis tema väikesed videoloengud Tammsaare ja teiste kirjanike suhetest.

(Uudist illustreerib foto lavastusest "Elu ja armastus". Fotol Saara Nüganen. Fotograaf Mats Õun.)