Esietendub Moritz Rinke stseenid kahest abielust „Me armastame ja ei tea midagi“

26. jaanuaril 2019 esietendub Endla Teatri Küünis Moritz Rinke stseenid kahest abielust „Me armastame ja ei tea midagi“, kus säravad Endla näitlejad Ago Anderson ja Sten Karpov koos külalisnäitlejate Elina Reinoldi ja Külli Reinumägiga. Tegemist on Saksamaal ääretult populaarse autori esmajõudmisega Eesti lavale. Näidendit „Me armastame ja ei tea midagi“ on lavastatud rohkem kui kolmekümnes saksakeelses teatris ning tõlgitud ka mitmetesse teistesse keeltesse.

Ajutise korterivahetuse käigus kohtuvad kaks paari – Hannah ja Sebastian ning Roman ja Magdalena. Edukas karjäärinaine Hannah peab mõneks kuuks Zürichisse kolima, et sealsetele stressis pankuritele hingamiskursusi korraldada. Tema sõber Sebastian, tundliku hinge ja mitte eriti eduka kirjanikukarjääriga kultuuriajaloolane läheb temaga kaasa. Nende korterisse kolivad selleks ajaks IT-karjääri tegev Roman ja tema naine Magdalena, kes lisaks paari koduse elu korraldamisele töötab loomade füsioterapeudina.

Lihtsast võtmete üleandmisest saab kiirelt absurdseid mõõtmeid võttev humoorikas draama, milles löövad lõõmama pikalt välise pinna all hõõgunud suhtekriisid ning põrkuvad nelja inimese maailmavaated ja elueesmärgid.

„Tegemist on harvaesinevalt intelligentse ja teravmeelse suhtedraamaga, kus põimuvad harmooniliselt draama ja komöödia, sügavus ja meelelahutus,“ selgitab lavastaja Enn Keerd. „Kuna tegevus toimub meilegi hästi tuttavas kiirendusajastu edukusesurvest tingitud kergelt skisofreenilises keskkonnas, kus autori sõnade kohaselt oleme tänu tehnilisele arengule peagi kõik võrku ühendatud, aga inimestevahelised kaugused aina suurenevad, on meil lihtne tegelastele kaasa elada ja nendega isegi samastuda.“

„Me armastame ja ei tea midagi“ tõlkija on Olev Mengel, kunstnik Liina Unt, valguskunstnik Ivar Piterskihh, videokunstnik Argo Valdmaa, muusikaline kujundaja Feliks Kütt ja liikumisjuht Carolina Tagobert. Järgmised etendused toimuvad 31. jaanuaril, 5., 12., 22., 26. ja 27. veebruaril, 6., 7., 13., 21. ja 26. märtsil Endla Teatri Küünis.

(Uudist illustreerib foto lavastusest „Me armastame ja ei tea midagi“. Fotol Elina Reinold ja Ago Anderson . Fotograaf Mats Õun.)