Endla 2018. aasta vaadatuim lavastus on taas „Mitte praegu, kallis!“

2018. aasta jooksul andis Endla Teater 322 etendust, mida külastati 76 887 korda. Lisaks sellele käidi Teatrikinos, Jazzklubis ja Teatrigaleriis ning vaadati Endla kaasprodutseeritud tantsulavastusi „Sisesosinad“ ja „Prime Mover“. Korraldasime ka 62 teatribussireisi erinevatele Eesti teatrite etendustele, millest võttis osa umbes 3100 inimest. Teiste teatrite ja korraldajate Endla teatrimajas toimuvaid etendusi/üritusi külastas 23 000 külastajat.

Kõige populaarsemateks lavastusteks kujunesid Suure saali lavastused. Tragikomöödia „Mitte praegu, kallis!“ (lavastaja Ingomar Vihmar), mida külastati 9408 korda, on juba teist aastat Endla Teatri kõige vaadatum lavastus. Suve alguses esietendunud igihaljast komöödiat „Vedelvorst“ (lavastaja Ingomar Vihmar) külastati 7284 korda. Külastatavuselt kolmandaks kujunes Eesti teatrite suurprojekti „Sajandi lugu“ raames loodud pildike 1950ndate Eestist „{Sajandi lugu}: Kaarnakivi perenaine“ (lavastaja Peeter Tammearu), mida külastati 6945 korda.

Endla black boxi ehk Küüni kõige vaadatumad lavastused on 2018. aasta esimese poole uuslavastused. Kõige populaarsem oli 2358 külastusega romantiline komöödia „Tantsutund“ (lavastaja Enn Keerd), millele järgnesid 2179 külastusega elu lugu „Itk“ (lavastaja Madis Kalmet) ja 1588 külastusega [komeedia del norte„Pulli kirves“ (lavastaja Andri Luup).

Aasta lõpul jagati Endlas ka traditsioonilisi kolleegipreemiaid. Teatripere 2018. aasta lemmik naisnäitleja on Carmen Mikiver, meesnäitleja Janek Sarapson, lavastaja Aare Toikka ning kunstnik-kujundaja Ardo Ran Varres. Parimateks etendust ettevalmistavateks ja teenindavateks tehnilisteks töötajateks valisid kolleegid inspitsient-rekvisiitori Anu Höveli ja lavameistri Ando Loosaare, aasta korraldajaks haldusjuhi Kaido Lülli ning parimaks teenindajaks Ruth Põldre. Aasta tegijaks kuulutati haldusjuht Kaido Lüll.

2018. aasta kõige hõivatum naisnäitleja oli Ireen Kennik, kes andis aasta jooksul 107 etendust, ning kõige hõivatum meesnäitleja Ago Anderson, kes andis aasta jooksul 101 etendust. Teater on tänulik kogu töö ja panuse eest!


(Uudist illustreerib foto lavastusest „Mitte praegu, kallis!“. Fotol vasakult Kleer Maibaum-Vihmar, Märt Avandi ja Tambet Seling. Fotograaf Gabriela Liivamägi.)