Endla kollektiiviga liitub Karl-Andreas Kalmet

Alates 1. oktoobrist liitub Endla Teatri kollektiiviga näitleja Karl-Andreas Kalmet. Karl-Andreas Kalmet on sündinud 8. veebruaril 1989 aastal. Ta on lõpetanud 2008. aastal Haagis Hollandi Briti Kooli ja 2012. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli näitlejana. Seejärel töötas näitlejana kuni 2015. aastani Tallinna Linnateatris.

Endlas mängib Karl-Andreas Kalmet hetkel kahes lavastuses. Komöödias „Windsori lõbusad naised“ kehastab ta prantslasest arsti Doktor Caiust ning draamas „Vaade sillalt“ mängib ta noort armastajat ja immigranti Rodolphot. Novembris esietenduvas lavastuses „Kolm õde“ teeb Karl-Andreas Kalmet oma esimese rolli koosseisulise näitlejana.

Küsisime Karl-Andreaselt endaltki, milline on tema varasem side Endlaga ja millised ootused-lootused ta nüüd ametlikult meie rüppe tõid: „Varasem side Endlaga on mul juba sellest ajast, kui isa Endlas töötas ja sai siin rohkem käidud. Ja nüüd juba mõned aastad ise külalisena Endlas mängides ongi ajapikku tekkinud siin teatris sõbrad ja sidemed, mis siin töötamise soovi tekitasid. See polnudki nii väga mingi üks liitumise otsus, rohkem loomulik jätk nendele töödele, mida Endlas juba tehtud. Trupp on ju vinge ja ma usun küll, et järgnevatel aastatel on meil ühiseid õnnestumisi. Ootan ja loodan ikka seda, et oleks head dramaturgiat ja ideid, mida laval realiseerida. Et repertuaar kõnetaks ennast ja publikut samamoodi“.


Tere tulemast Endla perre!

(Uudist illustreerib foto lavastusest „Vaade sillalt“, fotograaf Eiliki Pukk)