Endla Teatri sügishooaeg nüüd müügil!

Endla Teatri 109. hooaeg algab 23. augustil, kui Endla Küünis etendub romantiline komöödia „Tantsutund“ (lavastaja Enn Keerd). See on lugu ühest ebatavalisest suhtest ja armastuse tervendavast jõust, mis seab uude valgusse nii mõndagi sellest, mida me oleme harjunud „normaalseks“ pidama. Lavastuses mängivad Kadri Rämmeld ja Janek Sarapson.

109. hooaja esimene uuslavastus on 5. oktoobril Endla Küünis esietenduv „Daamid“. Läti teatriauhindadel 2016. aasta parima algupärase näidendi preemia võitnud „Daamid“ toob vaatajate ette ühe ebatavalise õhtu kolme täiesti tavalise naise elus. Õhtu, mis on täis dramaatilisi ja valusaid hetki ning väga äratuntavat igapäevast koomikat. „Daamide“ lavastaja on Enn Keerd, autor Justīne Kļava, tõlkija Contra, kunstnik Liina Unt, muusikaline kujundaja Feliks Kütt ja valguskunstnik Kasper Jürimäe. Lavastuses mängivad Lii Tedre, Karin Tammaru ja Jane Napp.

109. hooaja Suure saali esimene uuslavastus on 23. oktoobril esietenduv „Pidusöök“. Mis juhtub, kui kokku saavad kuus pohmeluses vaevlevat Vana-Kreeka meest? Nad hakkavad veini jooma ja armastusest rääkima. Või nagu ütleb Sokrates, üks pidulistest: „Iga mees peaks abielluma – hea naine teeb ta õnnelikuks, halb naine teeb tast filosoofi.“ „Pidusöögi“ autorid ja lavastajad on Kinoteater (Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik), kunstnik Illimar Vihmar, kostüümikunstnik Marie Vinter ja valguskunstnik Margus Vaigur. Lavastuses mängivad Sepo Seeman, Märt Avandi, Ago Anderson, Sander Rebane, Sten Karpov, Meelis Rämmeld ja Carmen Mikiver.

Publiku soovil on mängukavas tagasi ka romantika/komöödia/draama „Surmatants“, et anda veel viis viimast etendust: 14. ja 15. oktoobril Vaba Lava Telliskivi Loomelinnakus ning pärast seda kolm etendust Endla Küünis. August Strindbergi 1900. aastal kirjutatud „Surmatants“ on pingeline lugu oma hõbepulmadeks valmistuvast mehest ja naisest. Tegemist on maailmakuulsa rootsi näitekirjaniku kõige julmema abieludraamaga. Lavastuses mängivad Kleer Maibaum-Vihmar, Priit Loog ja Ingomar Vihmar.

Müügil on nii augusti-, septembri- kui oktoobrikuu etenduste piletid, mida saab osta Piletimaailmast, Piletilevist ja Endla kassast. Tule teatrisse!


(Uudist illustreerib foto lavastusest "Surmatants", fotol Kleer Maibaum-Vihmar. Fotograaf Gabriela Liivamägi.)