Kolleegipreemiad 2018

22. detsembril toimus Endla Teatri jõulupidu, mille jooksul anti üle traditsioonilised kolleegipreemiad ning tänati kõige hõivatumat nais- ja meesnäitlejat.

Teatripere valis parimaks naisnäitlejaks Carmen Mikiveri järgnevate rollide eest: hästi tähtis metsseaneiu Röh-Rõõsk muusikalises lastelavastuses „Operatsioon Kintsutükk“, naispolitseinik muinasjutus armastusest, sõprusest ja surmast „DreamWorks“, Näsnäruda leskperenaine Mari igihaljas komöödias „Vedelvorst“ ja tädi draamas „Elu ja armastus“. Aasta meesnäitlejaks valiti külalisnäitleja Janek Sarapson, kes mängib romantilises komöödias „Tantsutund“ Aspergeri sündroomiga maateaduste professorit Ever Montgomeryt.

Parimaks lavastajaks kuulutati Aare Toikka, kes tõi lavale 3. novembril esietendunud draama „Elu ja armastus“. Aasta kunstnik-kujundaja on helilooja Ardo Ran Varres, keda premeeriti lavastuste „DreamWorks“ (helilooja) ning „Elu ja armastus“ (muusikaline kujundaja) eest.

Parimateks etendust ettevalmistavateks ja teenindavateks tehnilisteks töötajateks valisid kolleegid inspitsient-rekvisiitori Anu Höveli ja lavameistri Ando Loosaare. Aasta korraldajaks sai haldusjuht Kaido Lüll. Parima teenindaja tiitel anti pagar-kondiiter Ruth Põldrele. 2018. aasta tegijaks ehk kolleegiks, kes on oma tegevusega positiivselt silma jäänud, kuulutati haldusjuht Kaido Lüll.

Kõige hõivatum meesnäitleja on Ago Anderson, kes andis aasta jooksul lavastustega „Elu ja armastus“, „DreamWorks“, „{Sajandi lugu}: Kaarnakivi perenaine“, „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“, „Väljast väiksem kui seest“, „Alice Imedemaal“, „Tramm nimega Iha“ ja „Testosteroon“ 101 etendust. Kõige hõivatum naisnäitleja on Ireen Kennik, kes andis aasta jooksul lavastustega „Doktor Dolittle“, „Märter“, „Pulli kirves“, „Vedelvorst“, „Operatsioon Kintsutükk“, „Mehed, meri, maa ja naised“, „Et sa kaotaksid kõik“, „Mitte praegu, kallis!“ ja „45 339 km² raba“ 107 etendust.

Täname kõiki silmapaistvaid kolleege!

(Uudist illustreerib foto lavastusest "Elu ja armastus". Fotol Fatme Helge Leevald ja Carmen Mikiver. Fotograaf Mats Õun.)